banner426

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhur İttifakı’nın Miting programları kapsamında, İzmit Milli İrade Meydanı’nda önceki gün Kocaeli ile buluştu. Resmi rakamlara göre 120 bin Kocaelili, rekor bir katılımla Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mitingini takip etti. Erdoğan’ın Kocaeli mitingi, seçimin nabzını görme açısından çok önemliydi. Katılım sayısı da bunu göstermesi açısından büyük önem arz ediyor. Erdoğan, Kocaelİ2den yine çok etkilendi. Öyle ki Erdoğan, Kocaeli’den sonra gittiği Üsküdar’da da mitingi öve öve bitiremedi. Deyim yerindeyse, Erdoğan Kocaeli’de büyük moral buldu diyebiliriz. Kocaeli’yi zaferler şehri olarak niteleyen Erdoğan’ın verdiği mesajlar çok önemliydi. Mitingi gazeteci ve belgeselci olarak takip etme imkanım oldu. Geçmiş yıllarda olduğu gibi coşkunun yine had safhada olduğu miting de Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan satır başlarını sizlerle paylaşıyorum:

KOCAELİ 31 MART’A HAZIR

Kocaeli’yi 31 Mart’a hazır görüyorum. 31 Mart akşamı bu kalabalığı yine burada takip edeceğim. Şu coşkuya, şu kalabalığa, şu sevgiye bak. 24 Haziran’da şahsıma ve Cumhur İttifakı’na sahip çıktığınız için teşekkür ediyorum. Kocaeli bizi hiç yalnız bırakmadı. Kocaeli bizlere verdiği sözü yine  yetine getirdi. Her seçimde olduğu gibi 24 Haziran’da da Kocaeli istikrar, kalkınma, huzur dedi. Sizler Ak Parti’yi birinci yaptınız. Sizler Cumhur İttifakı’nı açık ara lider yaptınız. Sizler şahsımı ikinci kez Cumhurbaşkanlığı  makamına getirdiniz. Dualarınızla ülkemizin ufkunu, yolunu açtınız. 24 Haziran’da rekor oy oranlarıyla ‘Durmak yok, yolda devam’ dediniz. Rabbim Kocaelili hemşerilerimden razı olsun. Rabbim şu muhabbetimizi daim eylesin.

KOCAELİ’DEN REKOR BEKLİYORUM

Sizlerde aynı tavrı 31 Mart’ta bekliyorum. Rekorlar şehri Kocaeli’den yine rekor bekliyorum. Zaferler şehri Kocaeli’den yeni bir zafer bekliyorum. Yine sizlerden Dünyanın öbür gücüne ki Türk ve Müslüman düşmanlarına cevap bekliyorum: İstanbul’u Konstantinapol’a çevirmek isteyen, Ayasofya’yı yeniden kilise yapmak isteyen Bizans artıklarına okkalı bir tokat indirmenizi bekliyorum. Ülkemizi hedef alan şer cephelerinin hedeflerini kursaklarına bırakmanızı istiyorum. Öyle bir ses verin ki, taa Okyanus ötesinden duyulsun. Öyle bir haykırın ki ‘Haçlılar mescitlerinize dokunmaz’ diyen Pensilvanya’daki şarlatanın ve Kandil’deki terör Baronlarının yüreğine insin. Öyle bir gürleyin ki silahlarına yazdıklarıyla Türkiye’yi tehdit eden müstevliler ayaklarını denk alsın. Kocaeli 31 Mart’ta bağımsızlığına sahip çıkıyor musun? Kardeşliğine sahip çıkıyor musun? Vatanına sahip çıkıyor musun? İşte benim Kocaeli budur.

120 BİN KİŞİ TAKİP ETTİ

Kocaeli’nin şu ihtişamını görerek duygulanmamak mümkün değil. Rakamları istedim ve tam 120 bin kişi bu mitingimize katılım gösterdi. Bu sayı karşısında duygulanmamak elde değil.

Bu seçimlerde Öyle bir Osmanlı tokadı atalım ki, CHP’nin tabanı da Kemal Kılıçdaroğlu’ndan kurtulsun. San hadiseler bir hakikati bir kez daha gösterdi. Türkiye’nin güçlü olmasından başka çaresi yoktur. Türkiye tökezlerse, gönlünü bize yönelten Milyonlarca kardeşimiz tökezler. Türkiye’nin büyük sorunlarla boğuştuğu bir dönemde, sırf 3-5 oy fazla almak için bölücü örgütün uzantılarıyla ortak hareket ediyorlar. 31 Mart için çok çalışıp, bunlara gereken dersi vermeliyiz. Teröristleri meclis listelerinden Belediye Meclislerine sokma derdindeler.

YATIRIM VE HİZMETLERİ ANLATTI

31 Mart’da Kocaeli sandıkta sadece Neo Nazilere değil, onlara mühimmat taşıyanlara da cevap verecektir. Kocaeli ne kadar güçlü olursa Türkiye’de o kadar güçlü olur. 17 yılda Kocaeli’ye 27 katrilyon yatırım yaptık. Kocaeli Şehir Hastanesini önümüzde ki yıl tamamlıyoruz, 19 bin konut projesini hayata geçirdik. Bununla beraber Çayırova’ya 200 yataklı hastane yapacağız. İmar barışlıyla 3 bin 500 kişinin sorununuz çözdük. Kocaeli’nin bölünmüş yol uzunluğuna 119 kilometre ilave ettik. İstanbul-Gebze-İzmir Otoyolu’nun tamamı önümüzde ki yıl sona eriyor. Kurtköy-Dilovası Limanı Kuzey Anadolu Otoyolu’nun açılışını gerçekleştiriyoruz. Bu yolun tamamını önümüzde ki yıl tamamlıyoruz.

 

Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner341

banner370

banner375

banner379

banner373

banner376

banner398

banner346

banner149

banner378