banner426
"Kim bu Cennet Vatan uğrunu olmaz ki feda" 
İstiklal marşımızın yazarı çok değerli insan, Mehmet Akif Ersoy'un bu dizelerine  istinaden, bu Cennet Vatan uğruna şehit olmuş Çanakkale şehitlerimizi her gün ansak bile hakkını ödeyemeyiz.
Başta "Gazi Mustafa Kemal Atatürk" olmak üzere, bu büyük şanlı Çanakkale savaşında kendi hayatını hiçe sayan ve bu güzel Ülkemizi bize bağışlayan tüm askerlerimize minnettarız. 
Ruhları şad olsun.
Dünyaya bir ders veren Çanakkale zaferi, Türk askerinin ve Türk olmanın onurunu gururunu iliklerimize kadar hissettirmeli. 
Ülkemizin doğusu batısı, kuzeyi güneyi, seksen bir ilinden gelen bu Vatan evlatlarımızın kanı ile kazanılan bu ülkenin her karış toprağında onların hakkı olduğunu unutmamalıyız.
Bu şanlı zafer bize, yüz yıllar boyunca bir şeref ve onur yaşatacak, ülkemizde gözü olanlara da korku yaşatacaktır.
Yeter ki biz bu ülkenin her karış toprağına sahip çıkarak, iki yüz elli kiloluk mermiyi sırtına alan Seyit Onbaşı gibi yükleyelim yüreğimize Vatan aşkını.
Bugün bize tarih yazdıran, tekrarı kurulmayan 57. Alay'ımızın şerefli askerleri gibi, tarihe yeri doldurulamayacak güzellikler bırakanların torunları olarak sahip çıkmalıyız bu güzel emanete.
Dünyanın her yerinden planlar projeler, hainlikler düşünülerek, ülkemize saldıran ve bize Çanakkale destanı yazdırmayı nasip eden ve bugün hala farklı hainliklerle, katliamlarla, İslam düşmalığıyla zarar vermeye çalışan düşmanlarımız olduğunu unutmayarak;
Her dilden, her dinden, her ırktan güzel insanları bağrına basan bu güzel Ülkemizi,  Çanakkale ruhuyla bizler de birer asker edasıyla korumalıyız.
Çanakkale geçilmedi, Geçilemeyecek.!
Ne mutlu bize ki Çanakkale Zaferi miz var, bize hediye bırakılan, Ne mutlu bize ki; Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ümüz var bu Vatana önderlik etmiş ve ne mutlu bize ki; Büyük Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz var.
Bugün bu değerlere sahip çıkmazı sağlayan, bu değerleri koruyan kollayan hükümetimiz var. 
Bu Vatan hepimizin, Rabbim bu Vatan için emek veren Askerimizi polisimizi, devlet büyüklerimizi, her türlü şer ve kötülüklerden korusun.
Çanakkale zaferimiz kutlu olsun!
Bahriye Gürpınar Geredeli
Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Emine Karakaş 3 ay önce

Rabbim izin vermesin şu ülkeyi bölmek isteyen iç dış düşmanlara yüreğinise sağlık Bahriye Gürpınar Geredeli

banner341

banner370

banner375

banner379

banner373

banner376

banner398

banner346

banner149

banner378