banner446
EĞİTİM:
Eğitim-Sektör İşbirliği

24 Ocak 2019 Perşembe 08:24

Gölcük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Körfez Hereke Nuh Çimento Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden mezun olan öğrencilere Deniz Ticaret Odasına bağlı işletmelerde istihdamda öncelik sağlanacağı belirtilen protokol Vali Hüseyin Aksoy tarafından imzalandı.

Valilik Makamında gerçekleşen imza törenine; Aksoy’un yanısıra, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şube Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Doğusel, Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubesi Meclis Başkanı Kürşat Bal, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Can Özgülenç ve Bilgin İşler ile Meclis Üyesi Ali Sarı katıldı. 

Vali Hüseyin Aksoy törende yaptığı konuşmalarında; “Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubemizle Valiliğimiz arasında imzalanan protokolle sektör ve eğitim kurumları arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi hedeflenmiştir. Özellikle Denizcilik Meslek Lisesinde okuyan öğrencilerimizin sektörde daha rahat ilişki içerisinde iş bulmalarını sağlamak, staj imkanlarının daha iyi bir noktaya gelmesini sağlamak, başarılı olan öğrencilerimize sektör tarafından burs verilmesi konusunu kapsayan bir çok konu bu protokolle imza altına alınmıştır. Bu sektörle eğitim kurumları ile arasındaki işbirliğinin hem eğitimin kalitesinin daha üst noktalara taşınmasına katkı sunması, hem de sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikteki insanları daha iyi yetiştirmeleri anlamında önemli katkıları göreceğiz.” ifadelerine yer vererek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

 Denizcilik ve Gemi Yapımı Gelişecek

Protokolle; Denizcilik ve Gemi yapımı alanı bulunan  okulların, eğitsel, sosyal ve ekonomik gereksinimlerinin giderilmesi yolu ile güçlendirilmesi; işletmelerin ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünü yeni teknik ve yöntemlere dayalı olarak yetiştirmek, okullarda öğrenim gören öğrencilerin mesleki eğitim/ staj konularında karşılaşılan zorlukları çözmek amaçlanıyor.

İlimizde de, Gölcük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Körfez Hereke Nuh Çimento Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesindeki öğrenci ve öğretmenleri  alanları ile  ilgili yeni teknik yöntemlerle tanıştırılacak, bilgi ve teknoloji paylaşımı yapılacak, öğrencilerin mesleki eğitim ve staj yapacakları yerler konusunda işbirliği yapılacak ve imkanlar dahilinde okulların çeşitli ihtiyaçlarını karşılanacak.

Belirtilen okullarda  başarılı ve ihtiyacı olan öğrencilere Deniz Ticaret Odası tarafından burs verilecek, burs verilirken de Şehit Çocuğu, Gazi Çocuğu, öksüz veya yetim olup maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere öncelik verilecek.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner341

banner370

banner375

banner379

banner373

banner376

banner398

banner346

banner149

banner378

KO-MEK’e gel ‘’Pişman’’ olmazsın
Pişmaniye firmaları, elaman alımında KO-MEK sertifikasına bakıyor

Haberi Oku