EĞİTİM:
Gebze'ye 17 Kodlama Okulu

02 Nisan 2022 Cumartesi 09:35

 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz yıl itibariyle Kocaeli’deki tüm okullara kodlama sınıfı yapmak için 2 yıl önce başlattığı projesini sürdürüyor. 2020 yılında 97, 2021 yılında 98 ve 2022 yılında 99 okula kodlama atölyesi yapacak olan Büyükşehir, bu yıl atölye yapacağı okulları belirledi. Atölyelerin mobilya alım ihalesi yapılırken 15 Nisan’da ise bilişim malzemelerinin alım ihalesi yapılacak. Bu yıl 69 ortaokula, 28 liseye ve 2 bilim merkezine yapılacak kodlama atölyeleri yeni eğitim ve öğretim yılına hazırlanacak.

195 KODLAMA ATÖLYESİ

Cumhuriyetin kuruluş yıldönümü sayısına göre kodlama atölyelerini yapan Büyükşehir Belediyesi, son iki yılda 195 atölye yapılırken bu yıl 99, önümüzdeki yıl ise 100 kodlama atölyesi daha yapacak. 12 ilçede yapılacak olan kodlama atölyelerinin 69’u ortaokullara, 28’i liselere iki tanesi ise bilim merkezlerine yapılacak. Bu yıl Çayırova’ya 12, Darıca’ya 8, Gebze’ye 17, Dilovası’na 3, Körfez’e 5, Derince’ye 8, İzmit’e 11, Kartepe’ye 10, Baaşiskele’ye 6, Gölcük’e 8, Karamürsel’e 3, Kandıra’ya ise 6 kodlama sınıfı yapılacak.

KODLAMA ATÖLYESİ YAPILACAK OKULLAR

Çayırova: 24 Kasım Ortaokulu, Akşemsettin İmam Hatip Ortaokulu, Çayırova Anadolu Lisesi, TOBB Çayırova Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Çayırova Metehan Ortaokulu, Demirsaç Ortaokulu, Ertuğrul Kurdoğlu Anadolu Lisesi, GOSB-TADIM Jale Yücel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Şekerpınar Hasan Tahsin Ortaokulu, Şekerpınar İmam Hatip Ortaokulu, Şekerpınar Ortaokulu, Yenimahalle Ortaokulu.

Darıca: Barış Ortaokulu, Darıca 100. Yıl Atatürk Ortaokulu, Darıca Bilim ve Sanat Merkezi, Darıca Neşet Yalçın Anadolu Lisesi, Darıca Ortaokulu, Darıca Ressam Osman Hamdi Bey Ortaokulu, Darıca Servet Yalçın Ortaokulu, Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi, Şehit Edip Zengin Anadolu Lisesi.

Gebze: 50. Yıl Chrysler Ortaokulu, Emlak Konutları Alparslan Ortaokulu, Emlak Konutları Anadolu Lisesi, Farabi Ortaokulu, Fatih İmam Hatip Ortaokulu, Ahmet Zeki Büyükkuşoğlu Ortaokulu, Gebze Kirazpınar Ortaokulu, Gebze Kocatepe Ortaokulu, Muzaffer Altıntaş İmam Hatip Ortaokulu, Mevlana Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Molla Fenari Anadolu İmam Hatip Lisesi, PAGEV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Sultanorhan Ortaokulu, Şehit Ömer, Can Açıkgöz Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Ticaret Odası Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Yavuz Selim Ortaokulu, Zübeyde Hanım Ortaokulu.

Dilovası: Şehit Mehmet Kocabay Ortaokulu, Tavşancıl Marşall Boya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, TOKİ Selahaddin Eyyubi Anadolu Lisesi.

Körfez: Hereke Kışladüzü Ortaokulu, Kirazlıyalı Tevfik Fikret Ortaokulu, Hereke Uzunpınar Ortaokulu, Seka Çocuk Dostları Ortaokulu, Sevindikli Ortaokulu.

Derince: 15. Kolordu Ortaokulu, 19 Mayıs Anadolu Lisesi, Derince Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Nene Hatun Ortaokulu, Şehit Osman Gazi Çetingöz Anadolu İmam Hatip Lisesi, Şehit Serdar Gökbayrak İmam Hatip Ortaokulu, Turgut Reis Ortaokulu, Yavuz Sultan Selim İmam Hatip Ortaokulu.

İzmit: 24 Kasım Anadolu Lise, 7. Boru Ortaokulu, Edebali Ortaokulu, Hakkaniye Ortaokulu, Mimar Sinan Ortaokulu, Nuh Çimento İmam Hatip Ortaokulu, Şehit Öğretmen Erkan Aydın Ortaokulu, Şehit Selçuk Gökdağ Ortaokulu, Tevfik Seno Arda Anadolu Lisesi, Ulubatlı Hasan Ortaokulu, Yenimahalle Ortaokulu.

Kartepe: Akçakoca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Avluburun Ortaokulu, Balaban Ortaokulu, Eşme Ortaokulu, Eşref Uslu Ortaokulu, Karatepe Ortaokulu, Kocaeli Hayrettin Gürsoy Spor Lisesi, Kubilay Ortaokulu, Rahmiye Ortaokulu, Suadiye Barbaros Ortaokulu.

Başiskele: Başiskele Anadolu Lisesi, Kullar Ortaokulu, Yuvacık Serdar Ortaokulu, Başiskele Ortaokulu, Müzehhibe Fatma Aydın Hafız Proje Kız İmam Hatip Ortaokulu, Yeşilkent Ortaokulu.

Gölcük: Cahit Külebi Ortaokulu, Değirmendere Atatürk Ortaokulu, Gölcük Adnan Menderes Anadolu İmam Hatip Lisesi, Gölcük Bilim ve Sanat Merkezi, Gölcük Fen Lisesi, Hacı Halit Erkut (Farabi) Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, İhsaniye Yazlık Ics-Opel Uluslararası Dostluk Ortaokulu, Kocaeli Sanayi Odası Dumlupınar Ortaokulu, Saraylı Ortaokulu.

Karamürsel: 4 Temmuz Şehit Hüseyin Güldal Ortaokulu, Bekir İlhami Fatma Nedime Calp Ortaokulu, Karamürsel Anadolu Lisesi.

Kandıra: Akçaova Ortaokulu, Akçakoca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kandıra Bozburun Ortaokulu, Kefken Şehit Oğuz Kır Ortaokulu, Kocakaymaz Yunus Emre Ortaokulu, Seyitaliler Atatürk Ortaokulu.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner375

banner379

banner373

banner376

banner377

banner378

LGS sonuçları açıklandı
Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınav sonuçları açıklandı. Sınava 48 farklı ilden katılan 193 öğrenci...

Haberi Oku