banner366
EĞİTİM:
HÜRRİYETTEN BASIN BİLDİRİSİ

07 Mart 2017 Salı 10:10

banner346
 Kadına yönelik şiddet, töre cinayetleri, kız çocuklarının evlilik adı altında cinsel istismarı ülkemizde geçtiğimiz bir yıl içinde öne çıkan kadın ve insan hakları sorunları olmuştur.

Parkta spor yaparken hamile olduğu halde şiddet gören; şort giydiği ve başörtü taktığı için darp edilen kadınlarımız sadece ve sadece karanlık bir zihniyetin doğurduğu fikirlerin kurbanlarıdır.

Bunun tek sorumlusu ise karanlık düşüncelerini günden güne halkımıza empoze eden, fikir ve düşüncesi aynı olmadığı için insanları terörist ilan eden iktidardan başkası değildir.

160 yıl önce greve giden kadınları canlı canlı yakan zihniyetle aynı doğrultudaki anlayışlarla olan mücadelem sadece ana muhalefet partisi mensubu bir milletvekili olmamdan ötürü değil, Türkiye şartlarında yaşayan bir kadın ve bir anne olmamdan dolayıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlar, kadınların kişi güvenliği, dokunulmazlığı, eşitlik, özgürlük, adalet ve geleceği üzerinde karar alma hakkı taleplerinde ve mücadelelerinde yanlarında olduğumuz kamuoyunca bilinmesini isteriz.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner341

banner370

banner375

banner373

banner339

banner149

banner374

Büyükşehir Personeline “Kamu İhale Mevzuatı”...
Türkiye Belediyeler Birliği’nin desteğiyle İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından...

Haberi Oku