banner442
EĞİTİM:
Uygulama Okulu protokolü imzalandı

25 Nisan 2019 Perşembe 11:38

Valilik makamında Vali Hüseyin Aksoy, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü ve İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik arasında uygulama okulu iş birliği protokolü imzalandı. 

Vali Aksoy, burada yaptığı konuşmada, eğitimin niteliğini ve kalitesini daha üst noktalara taşıyabilmek için Kocaeli Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokol imzaladıklarını söyledi. 

Protokol kapsamında milli eğitimde ders veren öğretmenlerin eğitilmesi, okullarda kullanılan eğitim materyallerinin iyileştirilmesi ve farklı alanlarda eğitimin geliştirilmesinin planlandığını aktaran Vali Aksoy, protokolün Kocaeli’de eğitimin kalitesinin artırılmasına katkıda bulunacağını belirtti.

Protokolün Kocaeli'ye hayırlı olmasını dileyen Aksoy, "Kocaeli Üniversitemiz Türkiye’nin önemli üniversitelerinden birisi ve önemli bir birikime sahip. Bu birikimi milli eğitim teşkilatımızla kullanma adına bugün bu protokolle çalışmalarımıza devam edeceğiz. Kocaeli’de en önem verdiğimiz konuların başında eğitim geliyor." ifadelerini kullandı.

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü de üniversitelerin eğitim fakültelerinin en önemli görevlerinden bir tanesinin milli eğitimin sorumlu olduğu okullardaki eğitici kadroların ve öğrencilerin eğitim formasyonlarını üst düzeyde tutmak olduğunu vurguladı. Eğiticilerin eğitiminin kendileri için çok önemli bir alan olduğunu söyleyen Hülagü, “2023 ve 2071 vizyon projelerine alt yapı sağlaması amacıyla eğitim fakültelerimizin belirlemiş olduğu uygulama okullarında gerek ders içi gerek ders dışı etkinlikler, okul materyallerinin geliştirilmesi ve hazırlanması gibi birçok konuda iş birliklerimiz var.” diye konuştu. 


AA
Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner341

banner370

banner375

banner379

banner373

banner376

banner398

banner346

banner149

banner378

KO-MEK’le “Hülya”sı gerçekleşti
KO-MEK, istihdama katkı sunmaya; kursiyerlerini kendi işlerinin patronu yapmaya devam ediyor.

Haberi Oku