banner394
23 Nisan Festivali’ne ilk gelen ülkeler “Çekya ve Lübnan”

18 Nisan 2017 Salı 14:51

 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 23 Nisan Uluslararası Çocuk ve Bilim Festivali için Kocaeli’ye ilk olarak Çekya ve Lübnanlı çocuklar geldi. Sabiha Gökçen Havalimanından karşılanarak ilimize ulaşan konuk ülke çocukları, dünya barışı için örnek oluşturan festivalin ilk adımını attı.

 

HAVAALANINDA KARŞILANDILAR

Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen 23 Nisan Uluslararası Çocuk ve Bilim Festivali’ne 41 ülkeden 1000 çocuk katılacak. Festival süresince dünyanın dört bir tarafından gelen çocuklar Kocaeli’nde misafir edilecek. Bu doğrultuda Kocaeli’ye ilk gelen ülkeler Çekya ve Lübnan oldu.

 

YÜZLERİNDE GÜLÜMSEME EKSİLMEDİ

Oldukça heyecanlı ve mutlu olduğu gözlenen çocuklar, Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı ekipleri tarafından karşılandı. Gece geç saatlerde ilimize gelen misafir ülkelerin çocuklarının, yorgun olmasına rağmen yüzlerinde gülümseme eksik olmadı.

 

DOSTLUKLAR KURULACAK

Lübnan ve Çekyalı çocuklar günün ilerleyen saatlerinde birkaç gün boyunca beraber yaşayacakları Türk aileleri ile tanışacak.  Çekya’dan gelen misafir çocuklar İzmit Ulubatlı Hasan Okulu, Çekya’dan gelen konuklar ise Gölcük Mecit Kavan Okulu’ndaki arkadaşları ile tanışacak. Festival boyunca devam edecek arkadaşlık belki de ömür boyu sürecek dostluklara dönüşecek.

Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner341

banner370

banner375

banner379

banner373

banner339

banner376

banner374

banner346

banner149

banner378

"İnsanlığın sesi Kartepe Zirvesi'nden yükselecek"
- Göç, mültecilik ve insanlık konularının masaya yatırılacağı Kartepe Zirvesi, 26-28 Ekim'de yurt içinden...

Haberi Oku