banner462
Doğu Türkistan neresi?

13 Temmuz 2015 Pazartesi 18:49

Gönül yaramız Doğu Türkistan'ı ilk kez Devr-i Alem belgesellleştirdi

Kültür ve medeniyet coğrafyamızın önemli bir parçası olan Doğu Türkistan yine karıştı. Yıllardan beri Çin zulmü altında inleyen Doğu Türkistan’la ilgili son günlerde medya da önemli haberler yer almakta. Çin’in sistematik olarak zulüm yaptığı Doğu Türkistan’da ki Uygur Türkleri ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Lideri Bahçeli arasında siyasi polemik ve karşılıklı suçlamalar halen tazeliğini koruyor. Türkiye’de bu tartışmalar devam ederken, Doğu Türkistan’da büyük bir zalimlik ve işkence yaşanıyor.

Doğu Türkistan’ı baştan başa gezmiş, bu konuda bir çok belgesel çekmiş ve araştırma yazıları yazmış bir gazeteci olarak bende Doğu Türkistan konusu ile ilgili yazı kaleme alarak tarihe not düşmek istedim. Doğu Türkistan, ata diyarımız Başkent Urumçi, Turfan, Hotan, Yarkent, Kaşkar ve diğer Doğu Türkistan illerini adım adım gezerek Devr-i Alem programı olarak tarihi, tarihin yaşandığı yerde belgeselleştirmiştik.

Araştırmacı - Gazeteci ve Belgesel Yönetmeni İsmail Kahraman'ın hazırladığı Doğu Türkistan'da Devr-i Alem yazısı ve belgesel çalışmaları için www.belgeselyayincilik.com linkine tıklayabilirsiniz.
Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner370

banner375

banner379

banner373

banner376

banner377

banner149

banner378

Başkan Büyükgöz’ün Regaip Kandili Mesajı
Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, üç ayların başlangıcı ve Ramazan ayının müjdecisi Regaip...

Haberi Oku