banner366
Eyüp Ayar Yeniden Başkan

06 Aralık 2018 Perşembe 14:19

Önceki dönem Kocaeli Milletvekili Eyüp Ayar’ın kuruculuğunu yaptığı Bilişim Teknoloji Vakfı 5. Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. TBV’nın 2018 yılı içinde ortaya koyduğu çalışmaların değerlendirildiği ve gelecek dönem projelerinin görüşüldüğü toplantıda TBV Başkanı Eyüp Ayar’ın yanı sıra yürütme kurulu üyeleri yer aldı. Gerçekleştirilen genel kurul kapsamında Eyüp Ayar tekrar başkan seçilirken, yeni yönetim kurulu da belirlenmiş oldu.

Eyüp Ayar Yeniden Başkan

Gündem maddelerinin değerlendirilmesinin ve faaliyet raporunun okunmasının ardından konuşma yapan Başkan Ayar; “Dünya teknoloji ve bilişim alanında çok güzel gelişmelere şahit oluyoruz. Fakat sağlık alanında hala aşılamayan hastalıklar dünyayı kasıp kavuruyor. Sağlık alanında tedavisi bulunamayan hastalıklara karşı yeni tedavi yöntemleri geliştirilmesi adına da çeşitli araştırma çalışmalarının arttırılması hedeflenmelidir. Bizim görevimiz, bu yeni modellerin araştırılmasını teşvik etmek, katkıda bulunmak, desteklemek ve gerekliliğini hatırlatmaktır”

Gençlerimizde Keşfetme, Buluş Yapma ve Merak Duygularını Teşvik Etmeliyiz

“Vakıf olarak insanımızdaki özellikle çocuklarımızdaki, gençlerimizdeki bilişim ve teknoloji farkındalığını arttırabilmeye yönelik çalışmalara ağırlık verdiklerini belirten Aya r "Çocuklarımızda ki keşfetme, buluş yapma ve merak duygularını teşvik etmek, onlara bu yönde hedefler belirlemek, yarışmalarla böyle bir ortamı zeminini hazırlamak bir diğer hedefimizi oluşturuyor. Ülke olarak katma değeri yüksek ürünler üretip bunları dünyaya satma konusunda gayret göstermemiz artık bir zorunluluk haline gelmiştir." dedi

 Toplam 47 Öğrencimize 62 Bin TL Burs Verildi

Proje kriterlerini Akademisyen heyetin yeterli bulduğu 47 öğrencimize toplam 62.000 lira burs sağladık. Başta yerel yönetmeler olmak üzere çeşitli kurumlarla iş birliği içerisinde projeler üretmeye devam edeceğiz. Başta mütevelli heyet üyelerimiz olmak üzere yönetim kurulu üyelerimiz ve tüm hemşerilerimizin gösterdikleri performans ve ilgi alakadan dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 

Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner370

banner375

banner379

banner373

banner376

banner398

banner346

banner149

banner378

Bayramda mezarlıklara ücretsiz ulaşım
Gebzeliler bayram da Gebze Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüslerle ücretsiz olarak mezarlıkları ziyaret...

Haberi Oku