banner959
GÜNDEM:
Birlik Spor'a Gebze bölgesinden kimler bağış yaptı?

31 Mayıs 2016 Salı 09:28

Spor kulüpleri özellikle il ve ilçelerde belediyelere büyük yük olmakta. Spor kulüplerinin tüm yükünü belediyeler çekmekte.Geçmişte belediye başkanları spor kulüplerininde başkanı oluyorlardı. Son yıllarda bu azalmış olsada spor kulüplerinin tüm yükünü gene belediyeler ve valilikler çekiyor.

Kocaeli spor tarihine baktığımızda ilk futbol kulübü daha cumhuriyetin ilk yıllarında 1924  yılında Gebze’ye bağlı Hereke nahiyesinde kurulmuştu. Kocaeli spor kulübü 1930’lu yıllarda kurulmuş.Gebze Spor Kulübü ise 1955 yılında faliyete başlamıştı. Spor tarihi açısından bu kadar eski olan ilimizde spor kulüplerimiz malesef adından söz ettiremedi. Karabük gibi yeni olan iller spor tarihine adını yazdırırken, Kocaeli sınıfta kaldı.

Kocaeli Birlik Spor Kulübü Nasıl Kuruldu?

Kocaeli Spor Kulübü ve Gebze Spor Kulübü gibi 100 yıla merdiven dayamış köklü spor kulüplerimiz bulunurken Kocaeli Birlik Spor Kulübü adıyla kurulan spor külübü nasıl ve ne şekilde kurulduğunu yeni merak etmeye başladım.Zira mail’ime gönderilen bir liste dikkatimi çekti.Bir Eski Milletvekili dostum Kırşehir’de Belgesel çektiğim gün beni arayarak size bir liste gönderiyorum . Kocaeli Birlik Spor Kulübüne Gebze Bölgesinden Sanayici Ve İş adamlarının yer aldığı bağışçıların listesi var bir göz at incele demişti. İlk kez Birlik Spor Kulübü’nden bu vesile ile haberim oldu.

Kocaeli Birlik Spor Kulübü’nü Kimler Kurdu?

Kocaeli Birlik Spor Kulübü’nü yaptığım araştırmada vikipedia’dan aldığım bilgiyi sizlerle paylaşıyorum. Bakın Kocaeli Birlik Spor Kulübü nasıl kurulmuş birlikte okuyalım.

Kocaeli Birlik SKKocaeli kentini 2. Lig'de temsil eden Türk futbol kulübü.

Kulüp, 2000 ve 2002 yılları arasında 3. Lig'de oynayan yer almış, 2006-07 sezonunda tekrar 3. Lig'e düşmüştür. 2007-08 sezonunda, 3. Lig 4. Grup üçüncüsü olarak 2. Lig'e yükselmiştir.

Eski adı Körfez Belediyespor olan kulübün adı Körfezspor olarak değiştirilmiştir. 25 Haziran 2011 tarihindeki olağanüstü genel kurulda ise kulüp ismi bir kez daha değişmiş ve Kocaeli Futbol Kulübü adını alması kararlaştırılmıştır.[4] Fakat bu isim TFF'nin yönetmelikleri ile çakışınca kulüp isminin Körfez Futbol Kulübü olması ve yeşil, siyah, kırmızı renkleri alması kararlaştırılmıştır.

2014-15 sezonu öncesinde kurulan Kocaeli Birlik Sportif Hizmetleri Anonim Şirketi, Körfez Futbol Kulübünü devralmıştır. Devir sonrası ise kulübün ismi Kocaeli Birlik Spor Kulübü olarak değiştirilmiş olup renkler sabit kalmış ve logoda ise ufak değişiklikler yapılmıştır. Logo üzerindeki Körfez FK yazısı yerine Kocaeli Birlik SK yazısı gelmiş ve 4 olan yıldız sayısı 5'e çıkartılmıştır. Kocaelispor'un yaşatılması için başlatılan Körfez FK projesinde armaya, Kocaelispor'u kuran 3 kulüp ve Körfez Belediyespor'u temsilen eklenen 4 yıldız Körfez FK'yı temsilen eklenen yeni yıldız ile 5'e çıkmıştır.

Takımı destekleyen Kocabeyler adında bir taraftar grubu da mevcuttur. (kaynak:vikipedia)

Kocaeli Birlik Spor Kulübüne Kimler Bağış Yaptı?

15 Trilyon liralık bütçesi olan çoğunu Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İştirika Kuruluşlarının yaptığı bağışlarla toplanan gelirle hayata devam ettiren Kocaeli Birlik Spor Kulübü’ne Gebze Bölgesindeki Organize Sanayi Müdürlükleri, Gebze Bilişim Vadisini İnşaatlarını yapan Müteahhit  Firmanın ama en önemlisi Gebze PElitli Bölgesinde 1200 dönüm alan üzerinde kurulacağı açıklanan Mermerciler Fuar Alanı yapan Kooperatif’in bağış yapması gerçekten dikkat çekici. Şimdi gelin bize gönderilen listeyi birlkte bakalım.Kocaeli Birlik Spor’a kimler ne kadar bağış yapmış birkikte okuyalım.


Evet, sonuç olarak kimlerin bağış yaptığı net bir şekilde gözüküyor.Hiç bir yorum yapmadan sizlerin yüksek bilgilerinize sundum.Merak ettiğim şu Kocaeli  Birlik Spor Kulübü Kocaeli ve Gebze Kamuoyuna hangi hizmetleri yaptı.Kocaeli  Birlik Spor Kulübü yetkililerinden ve Birlik Spor kulübüne bağış yapan Kurum ve Kuruluşlardan cevap bekliyorum.

Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Mustafa kara 3 hafta önce

Çok şükür güzel insanlarimiz var bende yardım etmek istiyorum çok olmaz ama küçük bir meblada iş görür herhalde

banner376

banner375

banner377

banner934

Doktor Evden Çıkmayan Kiracısına Baltayla...
- Kiracısına baltayla saldıran doktorun görüntüleri kameraya yansıdı

Haberi Oku