banner426
GÜNDEM:
Çiler Orman Haftası'nı Kutladı

23 Mart 2019 Cumartesi 09:30

Çiler açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Ormanlarımızın, bizlerin en önemli zenginlikleri, aynı zamanda oksijen kaynağımız olması ile birlikte, bir çok canlı türünü bünyesinde barındırması ve olası felaketlerin önüne geçilmesinde oynadığı rol sebebiyle, hayatımızda büyük bir önem taşımaktadır.

Ekolojik dengenin korunması ile bizlerin ve tüm canlı türlerinin yaşamlarını sürdürmesiyle bağlantılı olarak, bu konuda yürütülen projeleri desteklemek hepimizin görev ve sorumlulukları arasındadır. Ormanlarımızın yok olması demek, aç kalmak, havasız kalmak, çölleşme ve erozyon ile karşı karşıya gelmek demektir. Dolayısıyla, ormanlarımızın ve tabiatın değerine dikkat çekmek için kutlanan bugünlerde, hafta kapsamda yürütülen faaliyetlere destek olarak çevremizi ağaçlandırma çalışmalarında rol almalı, bizlerin en önemli servetlerinin korunmasına fayda sağlamaya gayret göstermeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, gelecek kuşaklara yaşanılabilir bir dünya bırakabilmek için, herkesin bu hafta en az bir ağaç dikmesini diliyor; 21 – 26 Mart Orman Haftası’ nı kutluyorum."

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner341

banner370

banner375

banner379

banner373

banner376

banner398

banner346

banner149

banner378

Dilovası'nda zincirleme kaza
Anadolu Otoyolu'nun Dilovası rampasında 3 aracın karıştığı zincirleme trafik kazası nedeniyle otoyolun...

Haberi Oku