banner414
GÜNDEM:
Çiler'den, Atatürk'ün ölüm yıldönümü mesajı

08 Kasım 2018 Perşembe 13:37

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün “Beni anlamak demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kafidir” sözünde anlattığı gibi, aramızdan ayrılışının 80.yıldönümünde aynı fikir, duygu ve hislerle bir dünya lideri olarak kabul edilen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ü bir kez daha saygı, minnet ve özlemle anıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün 1902’de teğmen rütbesi ile mezun olduğu İstanbul Harp Okulu sonrası, 11 Ocak 1905’ te yüzbaşı rütbesi ile tamamladığı Harp Akademisi, askerlik hayatının temellerini oluşturmuştur.        I. Dünya Savaşı'nda, milletimizin yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kaldığı bir dönemde, Çanakkale'de kahramanlık destanını ordusuna yazdırarak, "Çanakkale geçilmez!" dedirtmiştir. Kurtuluş sürecinde tüm gücünü ulusuna olan güveninden ve inancından alan eşsiz komutan, milletinin bağımsızlık ve özgürlük tutkusunu harekete geçirerek ülkemize büyük zaferler kazandırmış; demokratik hayatımız CUMHURİYET ile taçlanmıştır.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün aziz hatırasını andığımız bugünde, herkese düşen en büyük görev; Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü ve en büyük eseri olan CUMHURİYET'i anlamak, değerlerini her koşulda korumak; ulusumuzun siyasi ve demokratik alanda aydınlık yarınlara ulaşmasında öncü olan büyük devlet adamımızın açtığı yolda ilerlemektir.

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner341

banner370

banner375

banner379

banner373

banner376

banner398

banner346

banner149

banner378

Başkan Çiftçi’den 23 Nisan Mesajı
Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir...

Haberi Oku