banner414
GÜNDEM:
Çiler'den Dünya Engelliler Günü mesajı

30 Kasım 2018 Cuma 14:01

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ nde; engelli bireylerimizin toplumsal yaşama tam katılımlarının sağlanmasını; üreten, fırsat eşitliğinden yararlanan, bireyler olmalarına imkan verilmesini dilerim.

Birleşmiş milletler tarafından 1992’ de “Uluslararası Engelliler Günü” olarak kabul edilen 3 Aralık, engelli bireylere yönelik çalışmalara dikkat çekilmesi, onların yaşam kalitesinin iyileştirilmesi ve refahının sağlanması, sorunlarına çözüm getirilmesi, hayatın her alanında karşılaştıkları zorluklar karşısında neler yapılabilir konusunun hatırlanması ve vurgulanması açısından oldukça önemli bir gündür.

Nüfusumuzun büyük bir bölümünü oluşturan engelli vatandaşlarımızın istihdama daha çok katılmalarını sağlayarak onların eğitilmesine, tüketici oImaktan kurtarıp, üretici olmalarına destek vererek mutIu ve yararIı bir birey haline gelmelerine destek olmak hepimizin görevidir. Kendini birçok alanda ispatlayarak başarılara imza atmış engelli insanlarımızın, bir engelinin de bizler olmaması gerektiği bir dünya düşüncesiyle; her birimizin potansiyel engelli adayı olduğumuzu aklımızdan çıkartmadan hareket etmemizi diliyorum.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
murat taşkın 5 ay önce

burdan kutlamayla getişrilinen büyük bir toplumsal sorun kimse tam ilğilenmiyor.buna çok basit bir örnek,zihinsel engelliler için beylikbağında lisemiz mevcut bodrum katlarında havasız bir ortamda ders yapıyorlar.ha bi̇rde okul bunlara ai̇t deği̇l başka bi̇r okulla beraber eği̇ti̇m aliyorlar

banner341

banner370

banner375

banner379

banner373

banner376

banner398

banner346

banner149

banner378

Gebze'de trafik kazası: 4 yaralı
Gebze ilçesinde aynı yerde meydana gelen iki farklı trafik kazasında yaralanan biri ağır 4 kişi tedavi...

Haberi Oku