GÜNDEM:
Çiler'den Kadın Hakları Günü mesajı

05 Aralık 2018 Çarşamba 09:55

banner419

5 Aralık 1934' te Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK öncülüğünde Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkı verilmesi ile ülkemizde her yıl bugün, ''Kadın Hakları Günü'' olarak kutlanmaktadır. Kadınlarımızın Fransa, İtalya, Yunanistan ve İsviçre gibi ülkelerden daha önce bu hakkı elde etmesiyle, ülkemizde çağdaş medeniyetin temelleri bir çok Avrupa ülkesinden önce atılmıştır.

Ailede ‘’anne’’, sosyal hayatta ‘’işveren’’, ‘’siyasetçi’’, ‘’eğitimci’’ ‘’girişimci’’ olarak, hayatımızın her alanında büyük bir paya sahip olan kadınlarımızın, toplumsal alanda daha çok yer edinmelerini sağlamak amacıyla Gebze Ticaret Odası olarak çalışmalar yürütüyoruz. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ünYaşamak demek faaliyet demektir. Bundan dolayı bir sosyal toplumun bir organı faaliyette bulunurken diğer bir organı işlemezse o sosyal toplum felçlidir” sözünden ilham alarak; Odamızda düzenlenen “Girişimcilik Eğitimleri” ile, iş hayatında var olmak ve kendi işini kurmak isteyen kadınlarımıza fırsat sağlayarak, onların ekonomik kalkınmada daha çok var olması adına elimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz.

Bugün, 5 Aralık Kadın Hakları Günü dolayısıyla; kadınlarımıza Seçme ve Seçilme Hakkı verilmesinin 84.yıldönümünü büyük bir gururla kutluyor, varlıklarıyla hayatımıza anlam katan kadınlarımızın hayatın her alanında daha etkin bir şekilde yer almalarını diliyorum.

Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner341

banner370

banner375

banner379

banner373

banner376

banner398

banner346

banner149

banner378

19 Mayıs'ta Ulaşım Ücretsiz
Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Mayıs ayı oturumunda alınan karar ile 19 Mayıs Atatürk'ü Anma,...

Haberi Oku