GÜNDEM:
Demirci'den Spor Malzemesi Desteği

05 Aralık 2018 Çarşamba 11:45

banner419

Birçok sportif proje geliştirerek gençlerin spor ahlakıyla yetişmesini sağlayan, eğitimde kaliteyi arttıran belediye, her yıl olduğu gibi bu yılda büyük bir spor malzemesi desteği sağladı. İlçedeki tüm okulları kapsayan uygulamada gençlerin spor yapmasını desteklemek için malzeme temininde bulunan kurum, tesisleşme bakımından da örnek alınan bir belediye oldu.

 

Demirci, “Geleceğin Milli Sporcularını Yetiştiriyoruz"

 

Çayırova’nın 4,5 yılda 450 Milyonluk yatırımla değişimini sağlayan Belediye Başkanı Şevki Demirci, eğitim alanındaki tüm çalışmalara ayrı bir önem veriyor. Sportif alanlarda başarılı gençler yetiştirme arzusunu yapmış olduğu hizmetlerle perçinleyerek, geleceğin milli sporcularının yolunu açan Demirci, her okulda yapmış oldukları malzeme desteğinin yanı sıra eğitime ve spora yeni tesisler kazandırdıklarını söyledi.

 

“Çocuklarımıza ve Gençlerimize Spor Ahlakı Aşılıyoruz”

 

Yunus Ergüz İlköğretim Okulu’nda düzenlenen programda malzeme tesliminin ardından eğitime ve spora yaptıkları yatırımlar hakkında açıklamalarda bulunan Demirci, “Çayırova’nın sportif açıdan tesisleşmesini sağladık. Kapalı spor salonlarımız, Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuz, stadyumlarımız gibi tesislerimizin yanı sıra parklarımızda spor alanları oluşturduk. 7’den 70’e her kesime hitap eden spor alanlarımızı semt konaklarımız ve kültür merkezlerimiz içerisindeki spor merkezlerimizle zenginleştirdik. Futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, yüzme, güreş, karete, jimnastik, badminton gibi daha birçok branşta verdiğimiz sportif eğitimlerimizde çocuklarımızın geleceğe daha iyi hazırlanmalarını, spor ahlakıyla yetişmelerini sağlıyoruz.” dedi.

 

“ÇESK’le Milli Sporcular Yetişiyor”

 

Çayırova Belediyesi Eğitim Spor Kulübü ile birçok alanda başarılı öğrenciler yetiştirdiklerinin de altını çizen Demirci, “Geçtiğimiz yıllarda çocuklarımızın ve gençlerimizin hizmetine sunmuş olduğumuz ÇESK ile milli sporcularımızı yetiştirmeye başladık. Her branşta eğitimlerimizi sürdürdüğümüz bu platformda başarılarda elde ediyoruz. İlçemizi ve kurumumuzu Türkiye’deki birçok turnuvalarda temsil eden sporcularımız var. Geleceğin yetenekli ve azimli sporcularını yetiştirmeye devam edeceğiz. Ayrıca her yıl olduğu gibi önümüzdeki yıllar içerisinde de spor okullarımız, BESYO kurslarımız, ilk kulaç projemiz ile gençlerimize eğitim vermeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

 

“Klasik Belediyecilik Değil, Sosyal Belediyecilik Yapıyoruz”

 

Eğitsel, kültürel, sportif ve sosyal alanda etkin belediyeyi hayata geçirdiklerini ve geride kalan süreçte her alanda hizmet ürettiklerini belirten Demirci, “Sadece yol, köprü, altyapı, üstyapı yapan klasik belediyecilik anlayışını aştık. Vatandaşlarımızın günlük hayatını ilgilendiren her anında ve her alanında varız. Sosyal Belediyeciliğe çok önem veriyoruz. Spor projelerinin yanısıra yaptığımız fiziki yatırımlarlada Çayırova’nın adını Türkiye ve Dünyada duyuracak sporcuların yetişmesini sağlıyoruz. Geride bıraktığımız yıllarda bu uğurda çok büyük aşamalar kaydettik. Çayırova’nın spor şehri kimliği kazanması için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner341

banner370

banner375

banner379

banner373

banner376

banner398

banner346

banner149

banner378

19 Mayıs'ta Ulaşım Ücretsiz
Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Mayıs ayı oturumunda alınan karar ile 19 Mayıs Atatürk'ü Anma,...

Haberi Oku