banner462
GÜNDEM:
KO-MEK'ten Çocuk Oyun Odası personeline drama eğitimi

06 Eylül 2018 Perşembe 12:04

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları, ücretsiz halk eğitiminin yanı sıra, personel eğitimlerini sürdürüyor. KO-MEK, yeni eğitim dönemi başlamadan önce Çocuk Oyun Odası personeline yönelik drama eğitimi başlattı. Eğitim kapsamında, çocuk gelişimi açısından son derece önemli olan drama oyunları ve çocuklara yaklaşım metotları detaylı bir şekilde aktarılıyor.

 

5 GÜNLÜK KAPSAMLI DRAMA EĞİTİMİ

Çocuk Oyun Odası personeline yönelik eğitim Pazartesi günü itibariyle başladı. 5 gün sürecek olan ve Sivil Toplum Merkezi’nde gerçekleştirilen eğitimi KO-MEK Uygulamalı Tiyatro ve Drama eğitmeni Özden Tezcan veriyor. Eğitime Çocuk Oyun Odalarında görev yapan personel katılıyor.

 

KO-MEK EĞİTİMDE İŞİ ŞANSA BIRAKMAZ

KO-MEK, meslek ve sanat eğitim kurslarının yanı sıra, vatandaşlardan gelen talepleri de gerçekleştirmeye devam ediyor. Çocukları sebebiyle KO-MEK kurslarına devam edemeyen 3-6 yaş arasında çocuğu olan anneler, fiziki durumu uygun olan kurs merkezlerinde açılan Çocuk Oyun Odaları sayesinde gönül rahatlığı ile eğitimlerine devam edebiliyorlar.  Usta Öğreticilerin daha donanımlı olabilmelerine yönelik başlatılan drama eğitimi bu açıdan büyük önem taşıyor.

 

DRAMA OYUNLARI ÖĞRETİLECEK

Bilindiği gibi drama eğitimi, kendini ifade edebilmesini sağlamak, özgüvenini güçlendirmek ve yaşamı çok yönlü algılamasını sağlamaktadır.  KO-MEK Çocuk Oyun Odası personeline verilecek eğitim sırasında önemli başlıklar işlenecek. Eğitim sırasında Usta Öğreticilere; empatiyi, paylaşmayı, hayal gücünü güçlendirmeye yönelik drama oyunları uygulamalı olarak öğretilecek.

Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner370

banner375

banner379

banner373

banner376

banner398

banner377

banner149

banner378

Trelleborg’da grev başladı
Petrol-İş Sendikası’nın örgütlü olduğu GEPOSB’da bulunan Trelleborg ‘da TİS sözleşmesinde tarafların...

Haberi Oku