banner392
GÜNDEM:
SAĞLIKLI VE DOĞRU BESLENME

08 Kasım 2017 Çarşamba 13:00


Ekranların sevilen ismi Dr. Ender Saraç’ı dinlemek için Adnan Menderes Kültür Merkezi’ni dolduran vatandaşlar söyleşiyi ilgiyle takip ederken, Dr. Ender Saraç beslenme kültürünün çocuk yaşlarda başladığına dikkat çekerek anne ve babaları uyardı.
SAĞLIKLI YAŞAM ÇOCUKLUKTAN BAŞLAR
Programda sağlıklı beslenme ile ilgili önemli bilgiler veren Dr.  Ender Saraç, “unutulmaması gereken en önemli konu sağlıklı yaşamın çocukluktan itibaren ele alınması gereken bir konu olmasıdır. Bu konuda ebeveynlere çok iş düşüyor, Özellikle şekerli yiyeceklerden, asitli içeceklerden ve hazır gıdalardan çocuklarımızı uzak tutmalıyız.” diyerek çocuk sağlığına dikkat çekti. 
Saraç, " Maalesef artık mutfak kültürümüzde eskisi gibi kaliteli ve iyi bir beslenme kalmadı. Fast food kültürü bizi ezdi geçti. Kanser, karaciğer, kalp ve damar hastalıkları başta olmak üzere birçok hastalık, kötü, sağlıksız beslenme ve stresten dolayı oluşmaya başladı. Ancak toplumda bir uyanış da başladı. Artık akıl kazanmaya başladı. Kendine iyi bakan, zararlı maddelerden uzak duran, kilosuna ve bedenine dikkat eden kişiler de çok daha uzun ve sağlıklı yaşamaya başladı. Ülkemizde, ortalama ömür uzadı. Ama belli bir yaştan sonra insanlarımız hastalıklarla uğraşıyor. 60 yaşın üzerinde milyonlarca insan hastalıklı şekilde yaşıyor. Bunun önüne geçmenin yolu sağlıklı beslenmeden geçiyor." diyerek sağlıklı yaşamın püf noktalarını anlattı.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner341

banner370

banner375

banner379

banner373

banner339

banner376

banner374

banner346

banner149

banner378

MHP Taşkın'ı unutmadı
MHP Gebze Beylikbağı Bölge Başkanlığı, Ülkücü şehit Yılmaz Taşkın’ı unutmadı.

Haberi Oku