banner366
GÜNDEM:
Tavşanlı - Polyak hafriyat alanı ağaçlandırıldı

18 Ekim 2018 Perşembe 12:03

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, doğal yapısı bozulmuş sahaları hafriyat ile doldurarak, vatandaşların dinleneceği ve stres atacağı yeşil alanlara dönüştürmeye devam ediyor. Bu kapsamda Kent Konut A.Ş. tarafından Gebze’de rehabilitesi yapılan Tavşanlı-Polyak hafriyat sahası, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Gökmen Mengüç, İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Osman Günler ve Kent Konut Genel Müdürü Yalçın Özön’ün denetimlerinden sonra tamamlanarak Büyükşehir Belediyesi’ne teslim edildi.

 

PİS KOKU YAYAN DERE ISLAH EDİLDİ

Teslim aldığı Tavşanlı-Polyak hafriyat sahasında rekreasyon(dinlenme) alanına dönüştürme çalışmalarına başlayan Büyükşehir Belediyesi, alanının içerisinde bulunan ve ıslah edilen dereyi de iki etap şeklinde ağaçlandırmaya başladı.

 

KENTİ GÜZELLEŞTİREN HAFRİYATLAR

Hızla büyüyen ve gelişen Kocaeli’de inşaatların, yolların, elektrik, su hatlarının, parkların yapımı esnasında ortaya çıkan hafriyatlar, Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarıyla kentin güzelleştirilmesinde rol alıyor. Kanun ve yönetmelikler çerçevesinde Kocaeli’de uygun ve doğal yapısı bozulmuş alanlarda iyileştirme projeleri düzenleniyor. Bu alanlar hafriyatlarla doldurularak; doğaya, kent estetik yapısına ve kentin sosyal ihtiyaçlarına kazandırılıyor.


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner341

banner370

banner375

banner379

banner373

banner376

banner398

banner346

banner149

banner378

Genç Şehir Proje Ödülleri Sahiplerini Buldu
Jüri üyeleri tarafından incelenen projelerin içinden dereceye girenler, yapılan törenle ödüllerine kavuştu....

Haberi Oku