banner366
İLÇE HABERLERİ:
Çayırova Belediyesi Gazeteci Yazar Yusuf Kaplan'ı Konuk Etti

09 Kasım 2018 Cuma 14:40

“Gençlik Nereye Koşuyor” adlı söyleşide geçmiş ve gelecek adına öğrencilere önemli bilgiler veren ve onların sorularını cevaplayan Yusuf Kaplan, öğrencilerin gelecek tasarrufları üzerine sohbet edip, planlarını dinledi.

Öğrenci Yazar Buluşması’nda “Gençlik Nereye Koşuyor” Konusu Ele Alındı

Çayırova Belediyesi Kültür Salonunda düzenlenen ve 2 saat süren söyleşide kendine has uslübuyla konuşma yapan Kaplan “Türkiye mazlumların umudu, zalimlerin kabusudur. Ülkemiz bütün dünyaya umuttur, bu yüzden gençlerimizin  çok donanımlı yetişmesi gerekmektedir. Batı’nın yıllardır yaymaya çalıştığı kültürün karşısında ancak okuyan, üreten ve inanan gençler duracaktır”  dedi.

Türkiye Dünyanın Ruhu, Mazlumların Umudu, Zalimlerin Kabusudur

Öğrencilerin büyük bir keyifle takip ettiği söyleşide, ülkelerin başarılarında yetiştirdikleri sanatçı, akademisyen ve bilim insanlarının rol oynadığını belirten Gazeteci Yazar Yusuf Kaplan, bu doğrultuda öğrenci yetiştirirken geleceğe ve topluma faydalı olmanın önemine vurgu yaptı. Bir toplumun gelişmesi ve medeniyet yolunda ilerlemesi için öncelikle bireyin özünde olan değerlerine sahip çıkması gerektiğini aktaran Kaplan, değerinin kıymetini bilmeyen toplumların değersizleşeceğini belirtti. Öğrencilerin sorularını içtenlikle yanıtlayan Kaplan, öğrencilere verebileceğim en büyük tavsiye okulun dışında da okuyun olur diyerek onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Hayalleri olmayan milletlerin başkalarının hayallerinin figüranı olmasının kaçınılmaz olduğunu vurgulayan Kaplan, gençlere hayallerinin ve ideallerinin olmasını tavsiye etti.


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner341

banner370

banner375

banner379

banner373

banner376

banner398

banner346

banner149

banner378

Yaman ve Yılmaz’dan Başkan Çiftçi’ye...
31 Mart seçimlerinin ardından göreve başlaması ile birlikte yoğun tebrik ziyaretleriyle karşılaşan Belediye...

Haberi Oku