banner392
İLÇE HABERLERİ:
Darıca kendini kanıtladı

23 Şubat 2018 Cuma 14:42


Darıca Belediyesi Teras Cafe&Restaurant Sosyal Tesislerinde yapılan toplantıya Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Ak Parti İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz, Emniyet Müdürü Hasan Aydoğan Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Kodek, Gençlik Kolları Başkanı Cengizhan Ramazanoğlu, okul müdürleri, müdür yardımcıları ve okul aile birliği başkanları katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz  Darıca’da olmak Darıca’da hizmet etmekten duyduğu mutluluğu dile getirirken, İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık ilçemizdeki eğitimle alakalı siyasi olarak üzerimize düşen ne varsa yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini dile getirdi.

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak yaptığı selamlama konuşmasında “200 bin nüfuslu büyük bir ilçe olan Darıcamızda eğitimle alakalı büyük sıkıntıların olmadığını her sene aldığı binlerce göçe rağmen geçmiş olduğumuz dönemlerde yaptığımız yeni okullar ile sorusuz bir şekilde eğitim veriliyor. Darıca Belediyesi olarak gerek okullarımızın fiziki durumlarının iyileştirilmesi gerekse de çocuklarımızın eğitimleri için her türlü çalışmayı yapıyoruz. Bilgi evlerimizde yavrularımızın okullarda aldığı eğitimlere ilave pekiştirici ve takviye edici eğitimler veriyoruz. Dokuz Bilgievinde 3000 öğrenciye ücretsiz olarak eğitim desteği veriyoruz.” dedi.

LİSELERİ ŞEHİRİN DIŞINA ÇIKARIYORUZ.

 Ayrıca Başkan Karabacak; “ ilçemizdeki askeri alanın Bilim Sanayi Bakanlığı döneminde gösterdiği gayretli çabalar ve sonrasında Milli Savunma Bakanlığı döneminde bölge halkının özelliklede ilçemiz halkının kullanımına açılması konusu çözüme kavuşturan Sayın Başbakan Yardımcımız Fikri Işık’a teşekkür ediyorum. Bin dönüm olan askeri alanın tamamının yeşil alan kalması için çalışmalarımız devam ediyor. Alanda bulunan askeri binaların ve lojmanların bulunduğu yereler sığdıra bildiğimiz kadar lise yapıp mahalle aralarında bulunan liseleri yeni yapacağımız alana taşıyarak ilk ve ortaokul ihtiyacını bu şekilde karşılamış ve hatta daha düzenli bir hale getirmiş olacağız.”diyen Karabacak programa katılan tüm misafirlere teşekkür etti.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner341

banner370

banner375

banner379

banner373

banner376

banner398

banner346

banner149

banner378

Gümüşhanelilerden birlik mesajı
Kısa adı Kocaeli GÜDEF olan Kocaeli Gümüşhane Dernekler Federasyonunun kahvaltılı programlarının sonu...

Haberi Oku