banner387
İLÇE HABERLERİ:
Darıca'dan anlamlı bir program

05 Ekim 2018 Cuma 14:56

banner346
4 Ekim Hayvanları Koruma Günü'nde Darıca Belediyesi Veteriner Hekim Ve Zabıta Ekipleri Tarafından Özel Seymen Koleji’nde Öğrencilere Sokak Hayvanları İle İlgili Seminer Verilirken, Darıca Belediyesi’nin Sokak Hayvanları İle İlgili Çalışmaları Hakkında Da Bilgiler Aktarıldı.

Barınma Ve Rehabilite Merkezi Yapılacak

Etkinlikte Veteriner Hekim Ve Zabıta Ekipleri Tarafından Sokak Hayvanları İle İlgili Genel Bilgiler Aktarılırken, Belediyenin Sokak Hayvanları İle İlgili Yapmış Olduğu Çalışmalar Hakkında Bilgiler Aktarıldı. Yetkililer Sokak Hayvanlarının Kısırlaştırma, Aşılama Ve Diğer Kontrollerin Yapılması Amacıyla Belediye Bünyesinde Barınma Ve Rebilite Merkezinin Yapım Çalışmalarının Devam Ettiğini İfade Ettiler.

Yetkililer Ayrıca Darıca Belediyesi Tarafından 5119 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu Gereği Zabıta Müdürlüğü Bünyesinde Kurulan Hayvan Refahı Ekibi Sokak Hayvanlarının Rehabilitesi Çerçevesinde Çalışmalarını Sürdürdüğünü Ayrıca Sokak Hayvanlarının Barınma Ve Beslenme İhtiyaçlarının Karşılanması İçin Geçtiğimiz Aylarda Parklarda Hayata Geçirilen Ve “Kedi Evi” Olarak Adlandırılan Barınma Kulübelerinin Sayısını Artırarak Sokak Hayvanlarının Özellikle Kış Aylarında Barınması Adına Çalışmaların Devam Ettiğini  Söylediler.

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner341

banner370

banner375

banner379

banner373

banner339

banner376

banner374

banner377

banner149

banner378

Şampiyonlar Darıca’da buluştu
Darıca Belediyesi düzenlediği panelde eski ve yeni dünya şampiyonlarını bir araya getirirken söyleşinin...

Haberi Oku