banner532
İLÇE HABERLERİ:
Dilovası son meclisi gerçekleşti

04 Aralık 2018 Salı 13:40

10 gündem maddesinin yer aldığı Aralık ayı meclis toplantısı Dilovası Belediyesi toplantı salonunda gerçekleşti. Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, meclis öncesi gündeme dair yaptığı konuşmasında öncelikli olarak geçtiğimiz hafta Dilovası sınırında bulunan Kuzey Otoyolu bağlantısında yaşanan elim kazada hayatlarını kaybeden işçilere Allah’tan rahmet, ailelerine ise başsağlığı dilerken ayrıca 3 Aralık Engelliler günü nedeniyle tüm engellilerin engelliler gününü kutlayıp en büyük engelin sevgisizlik olduğunu belirtti.

 

SOSYAL BELEDİYECİLİĞE ÖNEM VERDİK

 

Konuşmasına devam eden Başkan Toltar, “Yapılan meclisimizin tüm halkımıza ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. 2014 yerel seçimlerinde halkımızın teveccühü ile bu onurlu göreve geldik. Yaklaşık beş yıldır ilçemizin gelişmesi ve halkımızın refahı için gece gündüz çalıştık. Görev süremiz boyunca eksikliklerimiz hatalarımız olmuştur. Ama hizmet noktasında halkımıza verdiğimiz seçim beyannamemizdeki sözlerin birçoğunu yerine getirmeye çalıştık ve çalışıyoruz. Proje çalışmalarımızın dışında her zaman sosyal belediyeciliğe önem vermeye çalıştık. İlçemiz nüfusu geneli itibari ile dar gelirli vatandaşlarımızın çoğunlukta olmasından dolayı halkımızın yaşam standartlarını artırmak adına halkımızın tüm ihtiyaçlarına cevap vermeye çalıştık. Halkımızın sevincinde acısında yanında olmaya özen gösterdik.

 

DAHA GÜZEL BİR DİLOVASI İÇİN ÇALIŞTIK

 

Yaklaşık beş yıldır halkımızın taleplerini yerine getirmek için çalıştık. Dediğim gibi eksikliklerimiz hatalarımız olmuştur. Bu süreç içerisinde belediye gelirlerimizin ciddi oranda düşmesi, altı önemli seçim süreci yaşamış olmamız ve bir hain darbe girişimine maruz kalmamızda ciddi oranda bizleri hizmet noktasında sekteye uğratsa da elimizden geldiğince halkımızın refahı için çalışmaya gayret gösterdik. Şimdi önümüzdeki aylarda yine bir seçim yaşayacağız. Ancak bu seçim yerel seçimler olduğu için bizler için de çok önemli bizlerin devam edip etmemesi konusunda Genel Merkezimizin vereceği karar belirleyecek. Eğer görev yine bizlere layık görülürse ustalık dönemi için elimizden gelen her türlü çalışmayı yapacağız. Bu dönem ki eksikliklerimizi bir sonraki dönemde gidereceğiz. Genel merkezimiz ben değil bir başka aday adayı arkadaşımızı da göreve layık görürse yine birlik ve beraberlik içerisinde arkadaşımızın başarısı için çalışacağız. Amacımız bizden sonraki nesillere daha yaşanılabilir bir Dilovası bırakmaktır.”dedi.

 

GÜNDEM MADDELERİ OYLANDI

 

Gündeme dair konuşmasının ardından 10 maddelik meclis oturumunu başlatan Başkan Toltar, gündem maddelerinin tek tek okunmasının ardından oylamaya sunuldu. Oy birliği ile geçen maddeler içerisinde 2018 yılı meclis bütçe aktarılması talebi de oy birliği ile kabul edildi.      

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner370

banner375

banner379

banner373

banner376

banner377

banner149

banner378

Muhtarlıkların ihtiyaçları karşılanıyor
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi köylere verdiği desteğini sürdürüyor. Kentte sunduğu tüm imkânları...

Haberi Oku