banner392
İLÇE HABERLERİ:
Satranç Turnuvası Büyük İlgi Gördü

03 Mayıs 2018 Perşembe 15:15

29 Okul, 221 Sporcu
Çayırova Belediyesi’nin kamu kurum ve kuruluşlarıyla ortaklaşa düzenlediği ve 29 okulun katıldığı satranç turnuvası çekişmeli mücadelelere sahne oldu. Genç beyinlerin kıyasıya yarıştığı müsabakaları Türkiye Satranç Federasyonundan hakemler yönetti. 221 sporcunun katılımıyla tamamlanan ve 3 kategoride gerçekleşen turnuva sonucunda İlkokullarda Üç Renk Koleji birinci olurken, Şehit İshak Öztürk İlkokulu ikinci ve Yunus Ergüz İlkokulu ise üçüncü oldu.

Turnuvanın bir diğer kategorisi olan Ortaokullar kategorisinde ise Çayırova İmam Hatip Ortaokulu birinci, 24 Kasım Ortaokulu ikinci ve Güzeltepe Ortaokulu üçüncü oldu. Liseler de ise Şehit İlhan Küçüksolak Anadolu Lisesi birinci, 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi ikinci ve Ertuğrul Kurtoğlu Anadolu Lisesi üçüncü oldu. Düzenlenen turnuvaya İlçe Milli Eğitim Müdürü Azmi Tunç, Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü İbrahim Şahin, Ulusal Hakem Ali Fuat Aydın, AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Ali Osman Gür ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

 Demirci, Ödüllendirdi
 Kapalı Spor Salonunda İlkokullar Kategorisinde 12 okuldan 95 sporcu, Ortaokullar Kategorisinde 12 okuldan 98 sporcu ve Liseler Kategorisinde ise 5 okuldan 28 sporcunun kıyasıya mücadele ettiği turnuvayı yakından takip eden Belediye Başkanı Şevki Demirci, turnuvaya katılan tüm sporcuları tebrik etti. 29 okuldan 221 sporcu ile ilk kez gerçekleştirdikleri turnuvanın çok başarılı geçtiğini hatırlatan Demirci, salon sporlarının gelişimi ve yaygınlaşması anlamında diğer branşlarda olduğu gibi satranç branşında da geleneksel yarışmalar düzenleyeceklerini söyledi.

 Türkiye Satranç Federasyonu, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğü iş birliğinde ilkini gerçekleştirdikleri Satranç Turnuvasının bir yenisinde katılımcıların daha da kalabalık olacağını vurgulayan Demirci, turnuvada hekimlik görevini yerine getiren Türkiye Satranç Federasyonu ekibine de teşekkür etti. Sporla yetişen bir gençlik oluşması adına tüm kamu kurumlarıyla ortaklaşa birçok sportif etkinlik düzenlediklerini de hatırlatan Demirci, “Çayırova’mız her geçen gün artan nüfusuyla genç nesiller kazanmaya devam ediyor. İlçemize yerleşen ve eğitimini burada sürdüren tüm gençlerimize yönelik birçok çalışma gerçekleştiriyoruz. Eğitimle pekiştirdiğimiz sportif çalışmalarımızda bunların örneklerindendir. Bugün burada düzenlediğimiz satranç turnuvasında genç beyinler mücadele ettiler. Her birini kutluyorum.” dedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner341

banner370

banner375

banner379

banner373

banner339

banner376

banner374

banner346

banner149

banner378

Şampiyonlar Darıca’da buluştu
Darıca Belediyesi düzenlediği panelde eski ve yeni dünya şampiyonlarını bir araya getirirken söyleşinin...

Haberi Oku