banner406
İLÇE HABERLERİ:
Tuna Caddesi Yenileniyor

10 Temmuz 2018 Salı 14:05

banner401
 Toplamda 15 Cadde Prestij Kazanmış Olacak

 

Her türlü altyapısı tamamlanan Tuna Caddesi, prestijli caddeler kervanına katılıyor. Çayırova’nın çehresini değiştiren prestijli caddeler uygulamasını ilçenin dört bir yanında gerçekleştirme hedefine hızla yaklaşan belediye, 2018 yılı içerisindeki planlamasının ilk adımını Tuna Caddesi ile attı. Altyapı çalışmaları tamamlandıktan hemen sonra üstyapı uygulamasında da önemli aşamalardan geçen caddede modern dekoratif aydınlatma direklerinin montajı başladı. Çayırova Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile yapımı tamamlanan Şekerpınar Naim Süleymanoğlu Kültür Merkezi’nin hemen önünde bulunan cadde tamamlandığında modern görünümüyle göz kamaştıran Kültür Merkezi’ne ayrı bir renk katacak.

 

Menderes, Gaziler ve Abdurrahman Korhan Caddelerinde de Çalışma Başlayacak

 

Caddeler bir şehrin prestijidir sloganıyla çıkılan yolda bu güne kadar 11 ana caddeyi yenileyerek prestij katan Çayırova Belediyesi, 2018 yılı sonunda bu sayıyı 15’e çıkaracak. Dekoratif aydınlatma ve çevre düzenleme çalışmaları devam eden 800 metre uzunluğundaki Tuna Caddesi’nin tamamlanması ile birlikte hemen akabinde Menderes, Gaziler ve Abdurrahman Korhan Caddeleri’nde çalışmaya başlayacak olan kurum, tüm alt ve üstyapısıyla eksiksiz, uzun ömürlü yeni caddeleri kullanıma sunacak.

 

Demirci, “Prestijli Caddeler Uygulaması Devam Edecek”

 

Gece gündüz yaşayan bir şehir kimliğine bürünen Çayırova’nın prestijli caddeler ve kavşaklarda yapılan yeniliklerle adından sıkça söz ettirdiğini ifade eden Belediye Başkanı Şevki Demirci, bir kente kimlik kazandıracak en önemli yatırımlar arasında estetik ve prestijin geldiğini söyledi. Çayırova’nın 4 yılda hem fiziki hemde sosyo-kültürel açıdan büyük aşamalar kaydettiğini de açıklayan Demirci, her gün binlerce insanın ziyaret ettiği, ulaşım noktasında kullandığı caddelerin güzel olması ile o ilçeye ayrı bir değerinde katılacağını belirtti. Prestijli caddeler uygulamasının Tuna Caddesi ile tamamlanmayacağının altını çizen Demirci, yıl içerisinde 3 yeni caddenin daha prestij kazanacağını ve ilerleyen süreçte bu uygulamanın devam ederek ilçedeki tüm ana caddelerin modern bir kimliğe bürüneceğini söyledi.

banner402
Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner341

banner370

banner375

banner379

banner373

banner376

banner398

banner346

banner149

banner378

Törk'e Sevgi Dolu Mektup
CHP Darıca Belediye Başkanı Yakup Törk, ev ziyaretlerinde karşılaştığı minik Öykü’den sevgi dolu...

Haberi Oku