banner426
KÜLTÜR VE SANAT:
Kocaeli Sanata Önem Veriyor

08 Ocak 2019 Salı 15:00

Sabancı Kültür Merkezinde düzenlenen açılış törenine; Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra, Baro Başkanı Av. Bahar Gültekin Candemir, İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, Kocaeli Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı Ümran Özdemir ve fotoğraf severler katıldı.

Sergiye katılanlar adına Asiye Yılmaz, Atölye Eğitmeni ve Sergi Küratörü M. Özcan Taras ve Kocaeli Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı Ümran Özdemir’in konuşmalarının ardından Vali Aksoy ise konuşmasında; “Bugün Kocaeli Fotoğraf Sanatı Derneğinin öncülüğünde gerçekleştirilen bir serginin açılışında sizlerle birlikte olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Kocaeli’de kültür ve sanat yaşamı önemli bir yer tutuyor. Bunun daha iyi bir noktaya taşınması bakımından kültürel faaliyetlerin yoğunlaşması, sanatsal aktivitelerin daha iyi bir noktaya taşınması adına sivil toplum kuruluşlarımızın koordinasyonunda yapılan çalışmalar oldukça önemlidir. Bu bakımdan Kocaeli’de fotoğraf sanatının gelişmesini sağlayan ve bu amaçla kurulduğu günden itibaren önemli görev yürüten bu derneğimizin bugün yeni üyeleri ile birlikte güzel bir çalışmasına tanıklık edeceğiz. Fotoğraf sanatı insanlarımızın belirli bir alana yoğunlaşmasına fırsat veren, yaşadıkları bölgenin, çektikleri nesnelerin görüntülerini hem çevreyle, hem de dünya ile paylaşmalarına fırsat sağlayan güzel bir aktivitedir.  Umuyorum ki burada arkadaşlarımızın çekmiş olduğu fotoğraflar Kocaelimizin farklı yönlerini bizlere bir kez daha hatırlatmış olacaktır.” ifadelerine yer verdi.

Aksoy serginin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. 
Konuşmaların ardından Vali Hüseyin Aksoy, atölyeyi tamamlayan sergi sahiplerini tebrik ederek, belgelerini verdi ve sergiyi gezdi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner341

banner370

banner375

banner379

banner373

banner376

banner398

banner346

banner149

banner378

GESMEK yıl sonu sergisine hazırlanıyor
Gebze Belediyesi Meslek Eğitim Kursları (GESMEK) Yıl Sonu Sergisi 19 Haziran Çarşamba günü (yarın) saat...

Haberi Oku