GÜNDEM Haberleri Tümü

SANTEK 2017 Fuarı başlıyor

‘SANTEK 2017 4. Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı’ bugün Uluslararası Fuar Merkezi’nde başlıyor. 30 bin ziyaretçinin katılması hedeflenen fuarın bu yıl ki konusu ise savunma sanayisi oldu.

FİKRİ IŞIK ÖNERMİŞTİ

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) öncülüğünde TÜYAP Anadolu Fuarı A.Ş. işbirliğinde hayata geçirilen SANTEK 2017 4. Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı, Uluslararası Fuar Merkezi’nde bugün itibariyle başlıyor. Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın Milli Savunma Bakanı olduğu dönemlerde hazırlıkları başlayan fuarın bu yıl ki konusu, Işık’ın yönlendirmesiyle savunma sanayisi olmuştu. 5 Kasım tarihine kadar kapıları açık kalacak fuarda, kent sanayicileri savunma sanayisi hakkında bilgilendirilmiş olacak. KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Clup Bithynia’da fuarın içeriği ve tanıtımını yapmak için basın mensuplarıyla bir araya geldi. Zeytinoğlu’na KOSGEB Bölge Müdürü İbrahim Ustaömer, Genel Sekreter Mustafa Çöpoğlu, GTO Başkanı Nail Çiler, Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz ve İzmit Belediye Başkan Vekili İbrahim Bulut eşlik etti.

HEDEF 30 BİN KİŞİ

Kocaeli’ni fuar kenti yapma yolunda olduklarının altını çize KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, “İlimiz sanayinin kalbidir. Amacımız ilimizi fuar merkezine dönüştürmekti. 2013 yılında ilk fuarımızı 12 bin ziyaretçi 167 firma ve kuruluş, 2014 yılında 220 firma, 20 bin ziyaretçi, 2016 yılında 233 firma ve 26 bin 387 ziyaretçi ziyaret etmişti. Bu yıl 300 firma ile organizasyonumuzu gerçekleştiriyoruz. Fuarımızı 30 bin kişinin ziyaret edeceğini hedefliyoruz. Bu rakam oldukça önemli. Bu sene işbirliklerimize tüm Savunma Sanayi Vakıf Şirketlerini de ilave ederek fuarın bir bölümünü sadece savunma sanayi firmalarına ayırdık” dedi.

26 BİNİ AŞKIN ZİYARET

TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz ise şunları söyledi: “ISO 500- Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşlarından, 80 firma Kocaeli’de faaliyet göstermekte olup bu firmaların önemli bir bölümünün katılımcı ve ziyaretçi olarak SANTEK Fuarımızda yer alacak olmaları da fuarımıza güç katacakları düşüncesindeyiz. Sanayiciler, fuarda önemli iş bağlantıları kurabilecek. SANTEK Fuarı’nı geçen yıl 26 bini aşkın kişi ziyaret etti. Fuarda bu yıl Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından gerçekleştirilecek Yerleştirme Sergisi’nde, yurt dışından ithal edilen ürünlerin yerli firmalardan teminine ilişkin görüşmeler de yapılacak.”

300 FİRMA TEMSİLCİSİ

2-5 Kasım tarihleri arasında kapılarını ziyaretçilerine açacak olan fuar 13 OSB, 3 Serbest bölge ve teknoparklarıyla Türkiye’nin ikinci büyük sanayi kenti olan Kocaeli’de sanayi ve teknoloji sektörünün buluşma noktası olacak. Fuar 2-4 Kasım tarihlerinde saat 10:00-19:00, 5 Kasım Pazar günü ise saat 18:00’e kadar açık olacak. 25 bin metrekare kapalı sergileme alanında yaklaşık 300 firma ve temsilcisi yer alacak.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz