banner426
SAĞLIK:
Otizmli Bireyler İçin Beslenme Semineri

25 Şubat 2019 Pazartesi 09:39

banner419

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gebze ve İzmit ilçelerinde otizmli bireylere beslenme semineri verildi. Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından verilen eğitimlerde amaç otizmli bireylerin ve ailelerinin günlük yaşamlarını kolaylaştırmak.

Gebze ve İzmit ilçelerinde iki ayrı ilçede yapılan eğitimlere Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Özel Eğitim Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bekir Fatih Meral katıldı. “Otizmli Bireylerde Beslenme” konulu eğitim semineri otizmli bireylerin ailelerine günlük yaşamlarını kolaylaştırmak, çocuklarının bugün ve gelecekte sağlıklı bir yaşam sürmelerini amaçlıyor.

 “Otizmli Bireylerde Beslenme” konulu eğitim seminerinin ikincisi Gebze’de yapıldı. Eğitime Özel Eğitim Mesleki Eğitim Okulu, Yumrukaya Özel Eğitim Uygulama Okulu, Gebze Özel Eğitim İş Uygulama Okulu ve Darıca Özel Eğitim Uygulama Okullarında bulunan otizmli çocukların aileleri katıldı. Geniş bir katılımın sağlandığı seminerde ailelerin sorunlarına çözüm önerileri sunuldu.

Seminerlerde Doç. Dr. Bekir Fatih Meral tarafından engelli bireylerin beslenme alışkanlıkları konusunda ailelere önemli bilgiler verildi. Engelli bireylerin beslenme alışkanlıklarının biyolojik yapılarını tüm hayatları boyunca etkilediğine dikkat çeken Meral, doğru yöntemlerin neler olması gerektiğini, açıkladı. Otizm tanısı konan çocukların tek tip gıda ile beslendiğini, ailelerin özellikle tek tip gıda ile beslenmeye karşı pratik çözümlerle daha sağlıklı bir çocuk yetiştirebileceklerini, kullanılan kaşığın, tabağın, renklerin hatta yemeğin kokusunun önemli olduğu ifade edildi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner341

banner370

banner375

banner379

banner373

banner376

banner398

banner346

banner149

banner378

Reflüyü Tetiklemeden Oruç Tutmak
Türkiye İş Bankası iştiraki Bayındır Söğütözü ve Kavaklıdere Hastaneleri Gastroenteroloji Uzmanı...

Haberi Oku