banner462
 

 Sizlerden gelen maillerden en çok dikkatimi çeken ‘’Sahibinden’’ adı altında çeşitli emlak ilan sitelerinden dolandırılma iddialarıydı.

 Günümüzde internet üzerinden pazarlama pek çok sektörde olduğu gibi emlak sektöründe de oldukça yaygınlaşmıştır. Sokak sokak gezmek yerine internet üzerinden emlak ilanlarını takip etmek daha zahmetsiz ve zamandan kazandırdığı için tercih sebebidir..

 Bir çoğumuz İnternet aracılığı ile emlak ilan sitelerine girdiğimizde ’’Sahibinden’’ pazarlanan ilanlara öncelik veririz.

Sahibi tarafından girilmiş bir ilanı aradığınızda ‘’ Sahibi siz misiniz?’’ sorusuna aldığınız cevaplar aşağıdakiler gibiyse sonuç itibariyle mağduriyet kaçınılmazdır.

Benim halamın, amcamın ve buna benzer çeşitli akrabalar, tüm yetki bende, tapu akrabamın adına ama, gerçekte sahibi benim gibi cevaplar veriyorsa dikkat etmelisiniz.

Sözde sahibi olarak pazarlayan kişi, önceden satılık olan eve müşteri gibi gidip gerçek mal sahibinden tüm bilgileri alıyor, eşime göstereceğim diye resimleri çekiyor, son fiyat nedir öğreniyor, tapu örneğini de istemeyi ihmal etmiyor sonra internet üzerinden ilanı giriyor.

Sahibinden sandığınız daireyi görmek istediğinizde, sözde sahibi mal sahibine gidiyor dairesine müşterisi olduğunu söylüyor, aralarındaki  sözlü şartlar sağlandıktan sonra, size daireyi gösteriyor. Sizde almaya karar verdiğinizde ,sözde sahibi ve olaya göz yumarak suç ortaklığı yapan mal sahibi tarafından da ne yazık ki dolandırılmış oluyorsunuz.

 Satmış olduğu evin gerçek değerinden bir haber olan mal sahibi, mülkünün değeri üzerinden kendisinin de dolandırılmış olabileceği büyük ihtimallerdir.

Atalarımız  ‘’Avcı nanca al bilse, ayı onca yol bilir.’’ demiş.

 Haftaya görüşmek üzere, hoşça kalın..

Soru, görüş ve önerileriniz için;

Mail:info@expernet.com.tr

EXPERNET GAYRİMENKUL’ÜN KATKILARIYLA

Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner370

banner375

banner379

banner373

banner376

banner398

banner377

banner149

banner378