banner414
SİYASET:
Ak Parti'de gündem yerel seçimler

02 Kasım 2018 Cuma 14:26

AK Parti Darıca 50. Genişletilmiş Danışma Toplantısı önceki akşam gerçekleştirildi. Danışma meclisi toplantısında, mart 2019 seçimlerinde Darıca belediye başkan adayı olmak isteyen İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık helallik aldı. oldukça yoğun  katılımın olduğu topğlantıda konuşan İlçe Başkanı Bıyık, “İstifa ettiğimiz yönünde paylaşımlar oldu. Ancak şu an Görevimin başındayım. Yerel seçim süreci ile alakalı bazı istişarelerimiz oldu. Görevimizi en iyi şekilde yapmanın peşindeyiz. 9 yıldır ilçe başkanı olarak görev yapıyoruz. İlçe başkanı olarak cefakâr teşkilatımızın cefakâr mensupları ile sandıkta oylarımıza sahip çıkan sandık müşahitlerimizle uzun zamandır bir yol yürüyoruz. En büyük arzumuz seneler süren mücadelemizi kaybetmememiz.

ADAYIN KİM OLDUĞU ÖNEMLİ DEĞİL

İlçe başkanı olduğum süreçte eğitim, sağlık, altyapı, üstyapı, spor konularında gerekli girişimleri gerçekleştirdik. Daha yaşanabilir bir Darıca için var gücümüzle çalıştık. Derdimiz Darıca. Bu çalışmaları yaparken makam ve mevki için değil, Darıca için yaptık. Geçirdiğimiz 8 seçim sonucunda yerel seçimler öncesinde de biliyoruz ki AK Parti’nin kaderi Türkiye’nin kaderidir. Milletimizle bağımızı hiçbir zaman koparmadık. Çalışmaya devam edeceğiz. Burada bir aday belirlenecek adının hiç önemi yok. Darıca’da 2019 seçimlerinde AK Partili bir belediye başkanının olmasıdır. Teşkilatımıza bağlılıkla çalışacağız. ” diye konuşarak AK Parti Darıca Teşkilatı’ndan helallik istedi.

TEŞKİLARLARA TALİMAT VERDİ

AK Parti Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık’ın ardından konuşan İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, teşkilat mensuplarından seçimlerde çok çalışmalarını isteyerek “AK Parti Türkiye’yi yeniden ayağa kaldırmanın adıdır. Kuruluşta yaşadığımız heyecanı ömür boyu sürdüreceğiz. Şimdi yeni bir yolun başlangıcındayız. Önümüzde önemli bir yerel seçim var. 24 Haziran seçimlerinden aldığımız dersle Mart seçimlerine gerekenleri yapacağız. Bize düşen çalışmaktır. Yerel secim sürecinde evlere misafir olup, aile olacağız. Darıca teşkilatımızdan bir söz istiyorum; 31 Mart’a kadar gece gündüz çalışacaklarına söz vermelerini istiyorum.

YENİDEN 13-0 YAPACAĞIZ

Darıca’da AK Partili bir belediye başkanı olacağına inanıyorum. Yerel seçimlerde parolamız önce millet önce memleket. Hedefimizi en yüksek oyu almak. Halkımız partimize güveniyor. Bir bütün olarak çalışmaya devam edeceğiz. Bizim siyasetimizde kırgınlık ve küskünlük olmaz. Vakit Cumhurbaşkanımızın yükünden yük alma vaktidir. Hep beraber aday gösterilecek arkadaşımızın yanında olacağız, isimlerin önemi yok. Önemli olan davamızın muzaffer olmasıdır. 31 Mart’ta Kocaeli’de 13 belediyenin de 13’ünü alacağız.” ifadelerine yer verdi.

DARICA’YI AK PARTİ ADAYI KAZANMALI

Toplantıya Ankara’dan gelerek katılan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ise önemli açıklamalarda bulundu. Belediye’nin hizmetlerine dair 16 yıllık bir sunum gerçekleştiren Başkan karabacak, eserlerin hep birlikte yapıldığına dikkati çekerek “Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Tek başıma bu işleri ben yapmadım. AK Partimizin kuruluşu ile birlikte Türki’nin yeniden bir kalkınma hamlesi gerçekleştirmek için yola düştük. Milletimizin ihtiyacı olan ne varsa varlığımızı gösterdik. Belde olarak göreve başladığım Darıca’da şu anda 200 bin nüfusumuz var. Her alanda var olduğumuzu birlikte gördük. Türkiye’de AK Parti hareketinin yaptığı hizmetler ortada.  Önümüzde yerel seçimler var. Milletimizin bize inancına ve güvencine hizmetlerle karşılık vereceğiz. Yorulan varsa bayrak değişir. İl teşkilatımız başta olmak üzere genel başkanımızın vereceği her türlü karar başımızın üzerindedir. AK Parti’nin hem Darıca’da hem de Türkiye’de iktidarda olması için canımız pahasına çalışacağız. Biz makam ve mevki hırsı için birbirimize düşersek elimizdeki fırsatlar gider. Biz AK Parti sevdalı olan herkesi seviyoruz. Siyasi partiler kendi arasında yarışa girecek. Bu yarışlar demokratik bir yarış olacak.”dedi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner341

banner370

banner375

banner379

banner373

banner376

banner398

banner346

banner149

banner378

Kılıçdaroğlu'na saldırıya tepki
CHP Kocaeli İl Başkanlığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı kınadı

Haberi Oku