banner426
SİYASET:
'Gebze'yi Sanat Kenti Yapacağız'

14 Ocak 2019 Pazartesi 08:06

Sanata ve sanatçıya bugüne kadar verdiği destekle bilinen CHP Gebze Belediye Başkan Adayı Avukat Recep Dursun, Gebze’nin kültür ve sanat açısından sınıfta kaldığını, göreve geldiklerinde sanat ve sanatçısıyla konuşulan bir Gebze oluşturacaklarını söyledi. Dursun, “Kültür projeleri çok önemli. Gençlerimizin sanatla bir araya gelmesini istiyoruz. Bu kapsamda sanat sokakları yapacağız, ayrıca sokak müzisyenlerine destek olacağız” şeklinde konuştu.

Belediyenin en büyük görevlerinden birisinin vatandaşına yılın her anında kültürel çalışmalar vermek olduğunu söyleyen Başkan Adayı Dursun, “Gençlerimiz bizim geleceğimiz. Onları yarınlara hazırlamak bizim görevimiz. Umutsuz bir gençlik var. Kültür Merkezleri yapılıyor ancak birbirini tekrar eden programlar söz konusu. Bizim gençlerle sanatı buluşturmamız gerekiyor. Sanatla uğraşan bir gençlik projemiz var, Gebze sanat kenti olacak” dedi.

Sosyal Belediyecilik anlayışı kapsamında isteyenin istediği sanat dalıyla buluşacağını belirten Dursun, “Herkes kendisini farklı bir şekilde ifade eder. Kimi bunu yazıyla, kimi imgelerle, kimi de renklerle yapar. Gebzeliler hangi sanat dalında kendisini ifade etmek istiyorsa, bizler onlara bu imkanları sunacağız. Birbirini tekrar eden etkinlikler dışında kültürel açıdan üretmeyen bir anlayış var, bizler bu anlayışa son vereceğiz.” ifadesini kullandı.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner341

banner370

banner375

banner379

banner373

banner376

banner398

banner346

banner149

banner378

Çiftçi, Mahalle Meclislerine Başlıyor
Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi’nin seçim beyannamesinde yer verdiği sözlerden biri olan...

Haberi Oku