banner328
SİYASET:
Hollanda'ya 'portakal'lı tepki

12 Mart 2017 Pazar 15:03

 

AK Parti İl Gençlik Kolları, diplomatik krize imza atan Hollanda hükümetine portakal sıkarak tepki gösterd

AK Parti İl Gençlik Kolları, dün Bakan Fatma Betül Sayan Kaya'nın Türk vatandaşlarıyla bir araya gelmek için yapacağı ziyaretleri engelleyen Hollanda hükümetine tepki gösterdi. Antikkapı Restoran önünde toplanan Ak Partili gençler adına AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman basın açıklaması yaptı. Sonrasında gençler hep birlikte portakalları sıktı.

 

st19jdir.jpg

 

PİŞMAN OLACAKLAR

AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, Hollanda'nın pişman olacağını öne sürerek, "Toprakları kadar insanlık seviyeleri de deniz seviyesinin altına inmiş alçak, tahammülsüz, hiç uzatmadan söyleyelim faşist bir ülke olan Hollanda, Sayın Bakanımızın seçmenlerimizle buluşmasını engellemiştir. Bu gayri ahlaki tutumlarını protesto eden Türklere de ahlaksızca müdahale etmişlerdir. Avuç içi kadar ve gözümüzde portakal kabuğu kadar kıymeti olmayan Hollanda sonrasında çok pişman olacağı bir adımı atmaktan çekinmemiştir. Pişman olacaklar. Köklerinde faşizan duygu ve tavırlardan bir türlü arınamamaktadırlar" dedi.

 

hollandayi-portakal-sikarak-protesto-ettiler_4003_dhaphoto3.jpg

 

EY HOLLANDA!

Hollanda'nın orada bulunan Türkleri sömürdüğü görüşünü savunan Kahraman, "Ey Hollanda! Hollanda'da ve diğer Avrupa devletlerinde yaşayan Türkler, Ak Parti iktidarıyla birlikte artık sahipsiz olmadıklarını anlamıştır. Bakanımızı engellemeniz, vatandaşlarımızın birlik duygusunu engellemek bir kenara, bütün yurttaşlarımızın kenetlenmesini sağlamıştır ve sağlamaya devam edecektir" diye konuştu.

 

hollandayi-portakal-sikarak-protesto-ettiler_4003_dhaphoto5.jpg

 

AYAĞA KALKTIĞIMIZDA DÜNYA AYAĞA KALKACAK

Kahraman, Avrupa'nın bin yıldır Türklere bakışında değişiklik olmadığını ileri sürerek, "Her şey bundan yaklaşık bin yıl önce Malazgirt Ovası'nda iki ordunun karşı karşıya gelmesiyle başladı ve savaş hala sonuçlanmadı. Türklere bakışında bin yıldır en ufak bir değişme olmayan Avrupa, yeniden büyüyen ve güçlenen, coğrafyasında söz sahibi olan ve Avrupa'da yaşayan vatandaşlarıyla yeniden ilişki kuran Türkiye'ye karşı bu hadsiz adımları atmaktadır. Avrupa bizim kim olduğumuzu bize unutturmuş ama kendisi belli ki unutmamış. Biliyoruz ki ayağa kalktığımızda dünya ayağa kalkacak. Biliyor ki biz ayağa kalktığımızda mazlumun sığınacak bir yuvası olacak" dedi.

Kaynak: Ak gençlerden Hollanda'ya 'portakal'lı tepki

Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner341

banner370

banner375

banner379

banner373

banner376

banner398

banner346

banner149

banner378

“İnsanımızla birlikte alın teri dökeceğiz”
AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Doç.Dr Tahir Büyükakın, “Bu büyük işi birlikte...

Haberi Oku