banner1054
SİYASET:
İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Ayşegül Babacan ve Teşkilatından  İl SKM programı kapsamında, '2 günde devri alem”  gibi ziyaret.

29 Mart 2023 Çarşamba 12:15

Serdar Mahallesi esnafının ve çat kapı ziyaretlerinde mahalle sakinlerinin yoğun ilgisi ile karşılaşan İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Ayşegül Babacan, “Aday adaylarımız Sayın Şanbaz Yıldız, Sayın Arif Kartal ve ilçe teşkilatımızın yoğun bir katılımıyla  gerçekleştirdiğimiz programda Anadolu topraklarının en zengin kültürlerinden birine sahip olan Roman vatandaşlarımızın eğitim, sağlık, isdihdam, barınma ve sosyal hizmetler ile ilgili birçok elzem sorununu dinledik, notlarımızı aldık ki 14 Mayıs itibariyle tüm Türkiye’ de olacağı gibi büyük değişime dahil edelim. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’ in, eli, kolu olarak her daim tüm vatandaşlarımıza elimizden gelen en iyi hizmeti sunmak için and içtik.” dedi.

İYİ Parti SKM programı kapsamında devam eden çalışmada 28. Dönem Milletvekili aday adaylarından Nurcan Acaroğlu Göktaş, Mustafa Anayurtlu  ve Pelin Çoştur Filiz’ le İzmit yürüyüş yolundaki cadde ve sokakları üç gurup halinde gezdiklerini dile getiren Babacan; “İzmit’ in göbeği diye tabir ettiğimiz esnafımızı ziyaret ettik, konuştuk, sorunlarını dinledik aslına bakarsanız bu ziyaret kelimesi bizim için dersimize çalışıyoruz demek. Esnaf; en genel tanımıyla kısıtlı bir sermaye ile daha çok beden gücüne dayanarak iş yapan ve bağımsız çalışan girişimciler diyebiliriz. Küçük ve orta ölçekli işletmeler, gerek ekonomik faaliyetlerinin yaygınlığı gerekse sayısal çoklukları nedeniyle ekonomik büyüme ve istihdamın artırılmasında tüm ekonomiler için büyük önem taşımaktadır ve emek yoğun teknolojileri kullanmaları nedeniyle Türkiye çapında istihdamı arttırmak ve özellikle işsizliğin azaltılmasında etkili bir rol oynar, ülke içerisinde bölgelerin dengeli bir şekilde gelişmesine ve büyümesine aracılık eder, büyük işletmelerin tedarikçisi ve tamamlayıcısı durumundadırlar, usta-çırak kültürü ile nitelikli elemanların yetişmesine yardımcı olurlar, esnek yapıları sayesinde rekabet koşullarına hızlı bir şekilde uyum sağlayabilirler, ülkenin gelir dağılımı içerisinde orta sınıfı oluşturmaları bakımından denge unsurudurlar. Ancak bu ziyaretlerimizde yönetimsel olarak tüm dengelerin ortadan kaybolduğunu, esnaf ve sanatkarlara yönelik devlet teşvikleri hakkında büyük bir çoğunluğun bilgi sahibi olmadığını, en çok etkileyen sorunların başında “Çin malları, SGK maliyetleri, vergi çeşitliliği, adaletsizliği ve yüksekliği, dükkan kiralarının yüksekliği, girdi maliyetleri, halkın alım gücünün olmaması nedeniyle malların ellerinde kalması gibi liste uzayıp gidiyor. Esnafımızın da derdine derman olarak hepsinin çözümünü İYİ Partimizin liyakatlı kadrolarıyla gerçekleştireceğiz.” diye konuşan İYİ Parti İlçe Başkanı Ayşegül Babacan, esnaftan da Genel Başkanları Meral Akşener’ e büyük sevgi ve bağlılık olduğu Türkiye ile birlikte Kocaeli’ nin de İzmt’ in de İYİ olacağını, tüm halk ile birlikte İYİ’ leşeceklerini de ifade etti.
banner982
Anahtar Kelimeler
Iyi PartiKocaeli
Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner376

banner375

banner377

banner981

Başkan Büyükgöz’ün Kurban Bayramı Mesajı
Gebzelilerin ve tüm İslam aleminin Kurban Bayramı’nı kutlayan Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz,...

Haberi Oku