banner414
SİYASET:
Tarhan, TRT Payı'nın kaldırılmasını istedi

04 Aralık 2018 Salı 17:27

SAYAÇ OKUMA ZULMÜNE SON

Tahsin Tarhan, "Elektriğe son 3 ayda yüzde 27 oranında zam yapıldı. Ekonomik krizin faturası vergilendirme yöntemiyle vatandaşın sırtına yüklenmek istiyor. Bir Önceki ayla aynı Kilowat saat elektrik harcamış bir ailenin faturasını iki katına çıkmış durumda. Her faturada sayaç okuma bedeli adı altında vatandaştan alınan paraların hiç bir hukuki ve vicdani yok. Sayaç Okuma bedelinin verdiğimiz Kanun Teklifinin kabul edilerek derhal kaldırılması gerekiyor." Dedi.

ZORLA TRT PAYI ALMAK, KUL HAKKI YEMEKTİR.

Tahsin Tarhan" TRT kurumu başından sonuna tartışılması, teşkilat yapılanmasında, kanuni düzenlemesine kadar gözden geçirilmesi gereken bir yapıdadır. Özerk ve tarafsız olması gereken TRT bugün maalesef tamamen bir kişiye bağımlı ve yanlı yayın yapar hale getirilmiştir. Teknoloji ürünlerinden, elektrik faturasına kadar neredeyse her alanda TRT'ye pay ayrılması asla kabul edilebilir değildir. Yanlı ve Taraflı yayın politikası izleyen TRT'ye elektrik faturaları üzerinden pay ayrılması Anayasamızın sosyal devlet ilkesine aykırıdır.

Ekonomik şartlar altında her gün biraz daha ezilen vatandaşlarımızın derhal bu zulümden kurtulması gerekmektedir." Dedi.

TRT PAYINI VATANDAŞ ÖDÜYOR, PARAYI TRT DEĞİL ELEKTRİK DAĞITIM ŞİRKETLERİ HARCIYOR.

Tahsin Tarhan," Elektrik üzerinden vatandaşa yansıtılan tutarların kabul edilebilir hiç bir tarafı yoktur. Elektrik dağıtım işini 21 tane özel şirkete teslim ederek, kayıp kaçak oranını azaltacaklarını söylemişlerdi. Maalesef kayıp kaçak oranı düşmediği gibi daha da arttı. Elektrik Dağıtım Şirketleri Batmasın diye bütün kamu bankalarını seferber ettiler. TRT payını kaldırmak istememizin diğer sebeplerinden biri de vatandaştan kesilen TRT Payının, Elektrik Şirketlerine gittikten sonra TRT'ye ödenmediğinin ortaya çıkmasıdır. Hem vatandaştan zorla alınacak hem de TRT'ye bile gitmeyecek Özel dağıtım şirketlerinin kasasına girecek. Derhal bu durumun düzenlemesi gerekmektedir."dedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner341

banner370

banner375

banner379

banner373

banner376

banner398

banner346

banner149

banner378

Kılıçdaroğlu'na saldırıya tepki
CHP Kocaeli İl Başkanlığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı kınadı

Haberi Oku