banner328
Gelişen teknoloji, artan ihtiyaçlarımızı karşılayabilmek için artan çalışma saatlerimiz, oradan oraya koşturmacalar içerisinde sıkıştığımız hayat bizlere pek spor fırsatı yaratmasa da krizleri fırsata dönüştürmek de tabiki bizim elimizde. Spor daha doğrusu fiziksel aktiviteniz hakkında kendiniz bir özeleştiride bulunun dersem ‘Zaten işte sabahtan akşama kadar yoruluyorum, gelip yemek yiyip ayaklarımı uzatıp televizyon karşısında keyif yapmayayım mı canım?’ dediğinizi duyar gibiyim hatta daha fazlası çokça duyuyorum.

Fiziksel aktivitenizi arttırın denilince akla ilk gelen gidip bir spor salonuna üye olmak geliyor. Bu tabiki de çok doğru bir tutum olmasa da tamamen yanlış denilemez. Fiziksel aktivitenizi artırın derken durağan olmayın demek istiyorum. Evet spor salonunda yaptığınız spor buna dahildir ama burada asıl mesele hareket halinde olmak önemlidir. Hani hep deriz birkaç durak önce in yürü diye, bize basit ve klişe gelen bu kural aslında sağlığımz için çok büyük bir adımdır. Günde bu şekilde yürüyüşlerle farketmeden belki de bir saat bile yürüyüş yapabiliriz. Alın size fırsat bir!

Aslında bu başlık altında size nasıl karın kası yapılır konusu hakkında bilgi vermemi beklediniz belki ama birçok kadın ve erkeğin ilgisini çeken bu görüntü algımızda olması gereken gibi yansıtılmaya çalışılsa sağlıklı ve ideal insan kaslı insandır diye bir kural yoktur. Doğal yollarla! oluşan bu kas grupları için tabi uzun süre disiplinli çalışmak ve beslenmeye çok dikkat etmek gerekir. Bu da otomotik olarak sağlıklı yaşamayı gerektirir. Yani oturduğunuz yerden tereyağlı baklava yerken baklava misali kas yapmayı beklemeyin. Sabredip azmeden zafere ulaşır. Tabi napacağım ben sixpack karnı bana şekerpare gerek diyorsan bu da senin hür iradendir.

Asıl konumuza dönecek olursak bizim için önemli olan hareketi arttırmaktır. Suyunu başkasından isteme kalk ve kendi işini kendin hallet. Masa başı mı çalışıyorsun yarım saat kırk dakikada bir kalkıp hopla zıpla yürü koş dolaşımına can, beynine kan gitsin! Yemekten sonra koltukta uyuyakalma bir saat sonra ufak egzersizler yap. Televizyon mu istedin çok lazımsa karşısına geç hem spor yap hem izle . içinden geldiği gibi dans et. Hareket seni yeniler stresini yorgunluğunu alır yorgunum yapamam deme yorgunluğumu atmam lazım de ve harekete geç! Alın size birçok hareket fırsatı. Bunca bolluk bereketin içerisinde aman ben yapamam diyorsan bence kendini kandırıyorsun ya da bir rahatsızlığın var! Hadi gel kendin için bir adım at ve bolca adım at…

İstersen sende bize katılıp NEWLİFE SAĞLIKLI YAŞAM MERKEZİ’nde plates, zumba gibi spor aktivitelerini deneyebilir aynı zaman da benden sağlıklı beslenme ve sporcu beslenmeye dair gerekli bütün bilgileri alabilirsin. Haydi sporcular nasıl ki diyet sporsuz olmazsa, spor da sağlıklı beslenme olmadan bir işe yaramaz gelin bu iki aşığı birbirinden ayırmayın ve doğrusunu bizden öğrenin!

Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
ibrahim aykaç 4 ay önce

bolca adım atma vakti gelmiş.

banner341

banner339