banner642
YAŞAM:
Yollar çevreci boyalar ile boyanıyor

09 Haziran 2020 Salı 15:10

 YOL ÇİZGİLERİ YENİLENİYOR

Çevreye karşı sorumluluklarını her zaman ön planda tutan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda asfalt ve beton yüzeyli köy yollarında yol çizgi boyama çalışmalarını yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bu yıl aldığı kararla yol çizgi çalışmalarında kullanılan malzemeleri değiştirdi.

 

ÇEVREYE DUYARLI BOYALAR

Ulaşım Dairesi Başkanlığı Trafik Yönetimi şube Müdürlüğünce bu yıl yapılan çalışmalarda insan sağlığı ve çevre açısından zararsız boya özelliği taşıyan su bazlı yol çizgi boyaları kullanılıyor. Asfalt ve beton yüzeyli köy yollarında uygulama yapılan boyalar, düşük maliyet ve trafik güvenliğinin yanı sıra temiz bir çevre için de katkı sağlıyor. Maliyeti ve çevreye duyarlılığıyla ön plana çıkan su bazlı boyalar yüksek nemde, düşük sıcaklıkta ve hava sirkülasyonunun az olduğu yerlerde bile iyi kuruma özelliğine sahip.

 

SÜRÜCÜLER İÇİN KOLAYLIK

Yol çizgi çalışmalarında kullanılan su bazlı boyalar, çevreye olduğu kadar sürücülere de önemli katkılar sağlıyor. Aşınmaya karşı dirençli, iyi örtücülük sağlayan boyalar, gece görüşü artırarak sürücülere büyük kolaylık sağlıyor. Çevre dostu olan boyalar, solvent bazlı boyalara göre kullanımı daha kolay, çalışma şartlarında daha güvenli. Uygulama sonrası su ile kolay temizlenebilme özelliğine sahip olan boya, asfalt ve beton yüzeylere yapışması ve kir tutmama özelliğine sahip.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner370

banner375

banner379

banner373

banner376

banner377

banner149

banner378

Gebze Deva Partisi'nin Mutlu Günü
Deva Partisi Gebze İlçe Yöneticisi Semih Saraçoğlu ile Canan Öztürk, Gebze Toprak Havuzbaşı'nda gerçekleşen...

Haberi Oku