banner462
 Bu bayram da artık gelin ne olur, bekletmeyin anne babanızı kardeşlerinizi, eşinizi dostunuzu, cam kenarlarında hüzünlü.
Gözyaşlarına değil dualarına sebep olun!
Bu bayram da, hiç gelemeyecekleri de düşünüp gelin ne olur, bırakın dünya telaşını bir kenara, belki beraber geçireceğiniz son bayram olacak, belki de sevdiklerimizi son kez göreceğiz, hayatın ne getireceği, ne götüreceği belli değil, bu bayram da gelin artık ne olur!
Kaç bayram geçti çocukluğumuzun üstünden, kaç gurbet, kaç ayrılıklar geçti bilinmez ve o bayramların güzelliği hazzı tarif edilemez..
Biz de bayramların yeri çok farklıdır, eğer ki bayramda anne babamızın ve akrabalarımız yanında olamıyorsak, o yılı bir kayıp olarak görürüz, bu yüzden her bayram memleketimizde olmayı kendimize görev edindik..
Her bayram sabahı, bayram namaz çıkışı, bayramlaşma karelerini çeker ve bir sonraki bayramda aramızda olmayanları görünce derin bir üzüntü duyarız..
Bayramlar birlik beraberlik ve akraba ilişkilerini daha da sağlamlaştırmak için fırsat sunar herkese, dargın olanlar barışır, ayrı olanlar kavuşur..
Anne babalar evlatlarıyla güzel vakitler geçirir.
Bayramlar, tatil mekanlarında denize girip güneşlenmek olmamalı.
Bayramlar manevi değeri yüksek ve bu değerleri yüreğinde taşıyabilenler içindir, aksi taktirde bu bayram havasını anlamayana anlatmak çok zordur..
Bir de "BU BAYRAMDA GELEMEDİM ANNE" diye ağlayıp iç geçiren, askerimiz polisimiz, gurbetçilerimiz var, inanın onlar için bayram da uzaklarda olmak çok çok acı. 
Elinde imkanı olup da, bayramları para kazanma sevdasına gurbette geçirenlere nasıl kızdığımı bilemezsiniz.
Kim bilebilir ki; bir daha ki bayram da sevdiklerimiz aramızda olur mu?
Gönül ister ki tüm anneler bu bayram da evlatlarına kavuşsun ama öyle annelerimiz var ki; bu bayram evlatlarının mezarını ziyaret edebiliyor ancak, o anneler ŞEHİT annelerimiz, bu bayram da onları da yalnız  bırakmamalıyız, hastalarımız varsa ziyaret etmeliyiz, yani bol bol manevi duyguları teneffüs etmeliyiz..
RAMAZAN BAYRAMIMIZ MÜBAREK OLSUN, DERTSİZ KEDERSİZ BİR BAYRAM DİLİYORUM HERKESE..
Bahriye GÜRPINAR GEREDELİ 
KoşYaz  Platformu
Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner464

banner370

banner375

banner379

banner373

banner376

banner398

banner377

banner149

banner378