banner490
EĞİTİM:
Afad Endüstriyel Kazalar Semineri

11 Eylül 2018 Salı 10:34

AFAD Başkanlığı, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüklerinden 20 Kimya ve Çevre Mühendisi ve 5 Tüpraş personeli olmak üzere 25 kişiyle İzmit Ramada Plaza Hotel’de 03-07 Eylül 2018 tarihleri arasında Endüstriyel Kazalar ve Tehlikeli Madde Taşımacılığına İlişkin Risk Değerlendirme eğitimi gerçekleştirdi.

“Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) Kurumsal Kapasitesinin Güçlendirilmesi ve Afet Yönetim Sisteminin Geliştirilmesi için Teknik Destek Projesi” kapsamında 5 gün süren eğitimde salınım, frekans değerlendirme, atmosfer türbülansı, taşımacılıkta risk değerlendirme metedolojisi, hata ağacı analizi, yayılma noktaları ve izole edilebilir bölümler başlıklarında yabancı eğitimcilerce sunumlar yapıldı.

Konuyla ilgili bilgi veren Kocaeli AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul, seminerin kimyasal tesislerde ülkemizin başkenti konumunda olan İlimizde organize edilmesinin sembolik anlamı olduğunu, bu nedenle seminere ev sahipliği yapmaktan mutlu olduklarını ifade etti. Tekoğul, “ulaşım aksları bakımından da doğu-batı kesişiminde yer alan İlimizin tehlikeli madde taşımacılığı için de risk sarmalında olduğunu biliyoruz. Bu tür seminerlerle konunun tüm Türkiye’deki uzmanları, risk farkındalığını İlimizde kazanmış oluyor. Tehlike barındıran endüstriyel içerikli kazaların minimize edilmesi ve risk azaltma önlemlerinin alınması için altyapı işlevi görecek bu eğitimin verimli sonuçlar doğurmasını içtenlikle diliyorum” dedi.

Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner370

banner375

banner379

banner373

banner376

banner377

banner149

banner378

GEBZE ÇÖZÜM ÖĞRETMEN AKADEMİSİ SERTİFİKA...
GEBZE ÇÖZÜM ÖĞRETMEN AKADEMİSİ SERTİFİKA TÖRENİ

Haberi Oku