banner462
GÜNDEM:
'Bu Zulümlere Karşıyız”

18 Şubat 2016 Perşembe 15:13

 İnsani Yardım Derneği (İHH) tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Gebze Şube Başkanı Turgut Veyisoğlu, yardım kampanyalarının devam ettiğini belirtti. Bu kapsamda Kocaeli bölgesinden topladıkları yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırma adına büyük bir çaba sarf ettiklerini belirten Veyisoğlu, Suriye’deki yardıma muhtaç insanlar başta olmak üzere büyük sıkıntılar yaşayan mazlumlara yardım eli uzattıklarını aktardı.
DEMİRCİ, “BU ZULÜMLERE KARŞIYIZ” 
İHH’nın yapmış olduğu organizasyonlar ile Dünya’nın her yerindeki yardıma muhtaç insanlara ulaştığını ifade eden Belediye Başkanı Şevki Demirci, İHH Gebze Başkanı Turgut Veyisoğlu ve yönetimine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti. 
Demirci, “İHH yüzümüzü ağartan, insanlık adına her türlü yardımda bulunan bir kuruluş. İnsanların dilini, dinini, ırkını ayırt etmeden, yeryüzünün neresinde yardıma ihtiyaç duyan biri varsa, İHH hamd olsun ki oralara yetişiyor. Bunun ümmet bilincinin gelişmesine de büyük katkısı var. Bunun dışında yine bu günlerde malum Suriye’de, Filistin’de zulümlerin arttığını görüyoruz. İHH zulme karşı da dik duruş sergileyen bir kuruluştur. Her türlü duruşları ve yardım çalışmaları açısından sevdiğimiz, takdir ettiğimiz ve desteklediğimiz bir kuruluşun bu güzel çalışmalarına bizler de destek olmaya her zaman hazırız. Bizde ülke olarak her zaman mazlumun yanındayız. Başta Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu ve hükümetimiz her zaman bu zulmün bitmesi adına önemli adımlar atmış, çabalarını da hala sürdürmektedirler.” dedi.
“Ayrıca Türkiye’de yaşayan Suriyeli vatandaşlar içinde açıklamalarda bulunan Demirci, bizler toplum olarak yardımsever ve hoşgörülü insanlarız. Ülkemizin Suriyeli mültecilere karşı el açması onlara sahip çıkması tüm Dünya da geniş yankı buldu. İlçemizde de Suriye’de yaşanan savaştan kaçarak gelen vatandaşlarımız var. Bizler belediye olarak onlara yardımcı oluyor, çocuklarının eğitimine katkı sunuyoruz. Bilgievlerimizde çocuklarımıza Türkçe dersi veriyoruz. Yine Suriyeli çocuklarımızın Bilgievlerimizdeki aktivitelerden yararlanmasını sağlıyoruz. Türk kültürünü iyi tanımalarını, ülkelerinde yaşadıkları olayların yol açtığı travmalara ve her türlü yoksunluklarına karşın ayakta kalmalarını sağlamak için kurum olarak destek oluyoruz. Bu desteği arttırarak devam ettireceğiz.” diyerek sözlerini tamamlayan Demirci, bir an önce tüm dünyada bu zulümlerin bitmesi dileklerini de ileterek, misafirlerine çalışmalarında başarılar diledi.

Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner370

banner375

banner379

banner373

banner376

banner377

banner149

banner378

Yozgatlılar Federasyonu ilk etkinliğini gerçekleştirdi
Kuruluşunu 5 ay önce tamamlayan Kocaeli Yozgatlılar Federasyonu, ilk etkinliğini gerçekleştirdi. Yozgatlılar;...

Haberi Oku