banner585
İLÇE HABERLERİ:
Darıca'dan Halep'e Yardım!

19 Aralık 2016 Pazartesi 10:26

 

AK Parti Darıca İlçe Başkanlığının, İHH ile beraber “Halep’e Yardım” kampanyası programı çerçevesinde Darıcalı hayırseverlerin katkıları ile hazırlanan 7 Tır dolusu yiyecek yardımı Darıca’dan dualarla Suriye’ye gönderildi. Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Parti Yöneticileri, İHH Temsilcileri ve çok sayıda vatandaşın katılımı ilegönderilen  7 Tır yardımın içinde un başta olmak üzere, yiyecek bulunuyor.

BU YAŞANANLAR İNSANLIK DIŞI

Burada bir konuşma yapan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak: “Böyle hayırlı bir günde AK Parti Darıca İlçe yönetimi ve hayırsever vatandaşlarımızın katkıları ile bu yardımlar Suriye’ye ulaşacak. Allah hayırlarınızı kabul etsin. Bu ümmetin birlik ve beraberliğine büyük katkı sunacak bir yardımdır bu. Halep, Suriye, Irk düşmemeli. Suriye’de yaşananlar insanlık dışı. Tüm İslam coğrafyasında Kan ve gözyaşı var. Ümmetim birliğine hepimiz katkı sunmalıyız. İnşallah bizde elimizden geleni yapıyoruz. Burada açtığımız okullarla Suriyeli çocuklarımıza eğitim veriyoruz. İnşallah önümüzdeki haftalarda burada yeni bir yardım programı daha yapacağız.”

BIYIK, HAYIRSEVERLERE TEŞEKKÜR ETTİ

AK Parti Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık ise şöyle konuştu: “Bugün Suriye ve Halep’te bir vahşet yaşanıyor. Bugün söz söylemenin bir anlamı yok. Artık harekete geçme zamanıdır. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine dertlendik ve harekete geçtik. Bu konuda çok sayıda hayırsever vatandaşımız bizi yalnız bırakmadı. Bu hayırda emeği geçen herkesten Allah Razı olsun. Orda yaşananları Rabbim kimsenin başına vermesin. Dünyada Müslüman kanı ve gözyaşı akıyor. İnşallah bu günlerde geçecektir. Tekrar herkese katkı sunanlara çok teşekkür ediyorum. Allah’a emanet olun.”  Başkan Bıyık’ın konuşmasından sonra Darıca Müftüsü Muharrem Bilgiç, dua yaptı. Dua sonrası Tırlar Suriye için yola çıktı. Selçuk Esmer GECAL

 

Anahtar Kelimeler
AkpartiHalepDarica
Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner370

banner375

banner379

banner373

banner376

banner377

banner149

banner378

Kocaeli'de palet fabrikasının depolama alanı...
Kocaeli'nin Gebze ilçesinde palet fabrikasının depolama alanında çıkan yangın söndürüldü.

Haberi Oku