banner465
SAĞLIK:
GTÜ'den Yeni Nesil Diş Macunu

14 Aralık 2018 Cuma 07:28

Gebze Teknik Üniversitesi(GTÜ) Temel Bilimler Fakültesi Kimya Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Mahmut Durmuş’un yürütücüsü olduğu “Fototerapötik Antimikrobiyal Diş Macunu Geliştirilmesi” isimli proje KOSGEB tarafından AR-GE ve İnovasyon Destek Programı çerçevesinde desteklenmeye uygun bulundu. KOSGEB tarafından desteklenen proje ile dünyada örneğine rastlanmayan yeni nesil bir diş macunu Türkiye’de üretilecek. 

Proje kapsamında ülkemizde bulunmayan ve dünyada örneğine rastlanılmayan yeni bir diş macunu ve bu diş macununu aktifleştirebilecek üzerinde belli dalga boyunda ışık veren LED lamba bulunduran diş fırçasının geliştirilmesi hedefleniyor. Geliştirilmek istenilen bu diş macunu, halihazırda kullanılmakta olan diş macunlarından farklı olarak bilinen klasik diş temizliğinin yanı sıra aynı zamanda diş fırçası üzerindeki ışık ile aktive edilerek diş fırçalama sırasında diş eti, diş minesi ve ağız içinde bulunan bakteri, virüs ve mikrop gibi zararlı mikroorganizmaları temizleyerek daha hijyenik diş ve ağız bakımını sağlayacak.

Bu proje ile kurulacak olan şirket kapsamında yeni nesil diş macunu geliştirilmesinin yanı sıra özellikle ithal kimyasal maddelerin yurtiçinde yerli ve milli olarak üretilmesi üzerine çalışmalar yapılması da hedefleniyor. 

 

Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner464

banner370

banner375

banner379

banner373

banner376

banner463

banner398

banner377

banner149

banner378

KOCAELİ’Lİ ANNELER FAZLA KİLOLARDAN KURTULUYOR
Büyükşehir Belediyesi’nin Anne Şehir Projesiyle tanışan Nilgün Onay, spora başladı ve fazla kilolarından...

Haberi Oku