banner490
SAĞLIK:
Hasta Kabulü Nisan'da!

28 Aralık 2016 Çarşamba 09:53

AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, dün yapımı devam eden Fatih Devlet Hastanesi’ni gezerek inşaat çalışmaları hakkında bilgi aldı. Ziyarette Başhekim Alpay, çalışmaların iyi bir şekilde devam ettiğini ve Nisan ayında hasta kabulüne başlayacaklarını söyledi.

 

AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman önceki gün Gebze Fatih Devlet Hastanesi inşaatını inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ziyarette Vekil Yaman’a AK Parti Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba, İlçe Yöneticileri Köksal Tatoğlu, Mustafa Yıldıztekin, Gençlik Kolları Başkanı Ertan Kara, Gençlik Kolları yöneticileri ile Gebze Belediyesi Meclis üyesi Sadık Güvenç eşlik etti.

BAŞHEKİM’DEN BİLGİ ALDI

Yaman ve beraberindekiler ziyarette öncelikle Gebze Fatih Devlet Hastanesi Başhekimi Hürcan Alpay'ı makamında ziyaret ettiler. Ziyarette Alpay, önümüzdeki aylarda açılacak olan Fatih Devlet Hastanesi’nin açılmadan önce yeni açılacak ve tam donanımlı olması planlanan hastanenin eksiklikler yaşamaması ve personel eksikliğinin olmaması için bazı taleplerini Vekil Yaman’a iletirken, Yaman da eksikliklerin kısa sürede giderilmesi için Sağlık Bakanlığı yetkilileri ile görüşmeler yapacağını kaydetti.

BEŞ YILDIZLI OTEL KONFORUNDA YAPILIYOR

Daha sonra hep birlikte hastane inşaatını gezen Yaman ve beraberindekiler inşaat proje müdüründen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Beş yıldızlı otel konforunda yapımı süren hastanede 56 bin metrekare inşaat alanına sahip. 400 yataklı, 120 poliklinik odası, 12 ameliyathane, 90 yoğun bakım yatağı, 12 yataklı diyaliz ünitesi, kalp ve damar cerrahisi, nüklüer tıp servislerinin yer alacağı 11 katlı 5 blok bloktan oluşacak, bünyesinde 682 araçlık otopark alanı bulunacak.

HER AY HASTANEYİ ZİYARET EDECEK

Yaman, çalışmaların biran önce bitirilmesi ve belirtilen tarihte bitirilmesi için özerine düşeni her zaman yapmaya hazır olduğunu belirterek, hastane inşaatı bitene kadar her ay hastaneyi ziyaret ederek çalışmaları yakından takip edeceğinin söyledi.

 

Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner370

banner375

banner379

banner373

banner376

banner377

banner149

banner378

Böbrek kanseri erkeklerde 2 kat daha fazla görülüyor
Böbrek kanseri, ürolojik kanserler arasında prostat ve idrar torbasından sonra üçüncü sırada görülüyor....

Haberi Oku