banner642
Anne Şehir'de açık havada spor egzersizleri başladı

09 Haziran 2020 Salı 15:16

 EGZERSİZLER YENİDEN BAŞLADI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kadın ve Aile Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nün yürüttüğü Anne Şehir Sağlıklı Yaşam Programı Türkiye’yi etkisi altına alan Koronavirüs salgınının ardından faaliyetlerini durdurmuştu. Spor salonlarının kapatılmasının ardından Anne Şehir programı sosyal medya üzerinden yapılan canlı yayınlar ile evde devam etmişti.

 

MESAFE SPORA ENGEL DEĞİL

Cumhurbaşkanlığı’nın yeni normalleşme sürecinin ardından Kadın ve Aile Hizmetleri Şube Müdürlüğü, Anne Şehir Sağlıklı Yaşam Programı yeniden başladı. Bu kez “Mesafe Spora Engel Değil” sloganıyla yapılan egzersizler açık havada gerçekleştirildi. Uzun bir aradan sonra etkinliğe katılan anneler SEKASEM bahçesinde spor yaptı.

 

SOSYAL MESAFELİ SPOR

Anne Şehir Sağlıklı Yaşam Programı kapsamında, açık havada gerçekleştirilen etkinlikte sağlık personeli de hazır bulundu. SEKASEM bahçesindeki çimlere daireler çizilerek 2 metre sosyal mesafe kuralına uyulması sağlandı. Ayrıca sosyal mesafe kuralları çerçevesinde Anne Şehir katılımcıların çocuklarına da özel spor etkinlikleri gerçekleştirildi. 

 

UZUN BİR ARADAN SONRA SPOR

40 dakika süren spor egzersizlerinde katılımcı anneler; “Bizleri düşünen Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyoruz. Spor her bir aile, birey için önemli. Aileniniz ve toplumun sağlığı için spor şart. Uzun zamandır arkadaşlarımızla bir araya gelemiyorduk. Uzaktan, sarılmasak da burada olmamız bize çok iyi geldi” ifadelerini kullandı. “Mesafe Spora Engel Değil” adı altında gerçekleşen spor faaliyetleri hakkında 318 21 50 numaralı telefondan bilgi alınabiliyor.Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner370

banner375

banner379

banner373

banner376

banner377

banner149

banner378

Kocaelispor, Kovid-19 tedavisi süren teknik...
Kulüp Başkanı Engin Koyun: "Zor günde ahde vefalı bir kulübüz. Ben de olaylara böyle bakıyorum. Hoca...

Haberi Oku