banner462
EĞİTİM:
Gençlerden Akademi Lise'ye yoğun ilgi

20 Eylül 2019 Cuma 14:39

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı, lise ve mezun öğrencilere okula hazırlık ve sosyal eğitim programı adı altında ücretsiz hizmet veren Akademi Liselere yeni dönem için gençlerden yoğun ilgi var. Öğrenciler, bu yıl Akademi Lise’deki ücretsiz eğitim hizmetinden yararlanmak için adeta birbirleriyle yarışırken, Akademi Lise’ye toplamda 8 bin öğrenci ön kayıt yaptırdı.

 

ÜCRETSİZ VE KALİTELİ EĞİTİM

Gençlerin Akademi Lise’ye olan bu ilgisi çok yoğun olurken. Akademi Liseler özellikle son yıllarda ortaya koyduğu ücretsiz ve kaliteli eğitim ile öğrencilerin vazgeçilmez adresi oluyor.

 

KÖRFEZ’E AKADEMİ LİSE

Lise okuyan gençlerin hem derslerinde hem de üniversiteye hazırlıklarında önemli rol oynayan Akademi Lise bu yıl yine İzmit, Gebze, Karamürsel, Kandıra, Dilovası, Kartepe, Gölcük ve Derince şubelerinde faaliyet gösterecek. Akademi Lise bu yıl ilk defa Körfez ilçesinde öğrencilere hizmet vermeye başlayacak.

 

KAYITLAR SONA ERDİ

Akademi Lise için kayıt süresi 13 Eylül Perşembe günü sona erdi. Başvurular, Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesi olan www.kocaeli.bel.tr adresi üzerinden gerçekleştirildi. Akademi Lise’deki yeni eğitim dönemi 24 Eylül’de başlayacak.

 

BAŞARILI OLMAK ZORUNDALAR

Öğrencilerin Akademi Lise’ye girmek için ise başvuru yapmaları yeterli olmuyor. Ön kayıtlarını tamamlayan öğrenciler, 13, 14, 15 Eylül tarihlerinde mesaj sistemi ile taraflarına belirtilen saatlerde Akademi Liseler’de sınava girdi. Bu sınavda başarılı olan öğrenciler, Akademi Lise’de eğitim görmeye hak kazanacak.

 

AKADEMİ LİSE ŞUBELERİ

Akademi Liselerden, 9-10-11 ve 12.sınıf ve mezun öğrenciler yararlanabilecek. Başvurularını gerçekleştirip, merkezlerde verilen tüm hizmetler için ayrıca detaylı bilgi almak isteyen veliler ve öğrenciler İzmit, Karamürsel, Kandıra, Dilovası, Kartepe, Gölcük, Gebze ve Derince şubelerine giderek bilgi alabilecek.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner370

banner375

banner379

banner373

banner376

banner377

banner149

banner378

Başkanlar Deneyimlerini Gençlerle Paylaştı
Yücel Boru Fen Lisesi’nde düzenlenen kariyer gününe katılan Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz,...

Haberi Oku