EKONOMİ:
Emlak ve Gayrimenkul Sektörü KOTO'da toplandı

11 Ağustos 2022 Perşembe 12:18

 Kocaeli Ticaret Odası, sektörlerin geleceğine ışık tutan istişare toplantılarını tüm hızıyla sürdürüyor. Komitelerin, üyelerle bir araya geldiği görüşmelerde sahanın sorun ve çözüm önerileri alınarak, KOTO yönetim kurulu kanalıyla üst birlik ve bakanlıklara iletiliyor. Bu toplantılardan bir yenisi, 18. Meslek Komitesi bünyesinde yer alan Emlak ve Gayrimenkul Sektörü için gerçekleştirildi. KOTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Gezer’in de katıldığı toplantıda, 18. Meslek Komitesi Meclis Üyesi Fikret Yıldırım, Komite Başkan Yardımcısı Fatih Özcan ve Komite Üyesi Emine Nilay Özkan ev sahipliği yaptı. 

SEKTÖRÜN DÜNÜ VE BUGÜNÜ ÜZERİNE DEĞERLENDİRME 

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren KOTO Başkan Yardımcısı Gezer, Oda’nın komitelere ve sektörel istişarelere verdiği önemin altını çizerek, bu toplantıların çalışmalarına ışık tuttuğunu ifade etti. Akabinde konuşma gerçekleştiren Meclis Üyesi Yıldırım, üyeleri Oda’nın hizmetlerinden daha fazla faydalanmaya ve daha fazla etkileşim kurmaya davet etti. Genel hatlarıyla sektörün dünü ve bugünü üzerine de değerlendirmeler yapan Yıldırım, sözü katılımcılara bıraktı. 


SEKTÖRÜN EN BÜYÜK SORUNU

Toplantıda şu konular ele alındı; Bir önceki toplantıda ele alınan sözleşme örnekleri incelendi, yeni çıkan kanun ve yönetmelikler, sektör üzerinde yük oluşturan vergiler ele alındı. İlçelerde faaliyet gösteren İmar Müdürleri ve Tapu Müdürleri ile toplantılar düzenlenmesi kararlaştırıldı. Sektörün en büyük sorunu olan kayıtdışılıkla mücadele için atılması gereken adımlar görüşüldü. Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner375

banner379

banner376

banner377

MOYSAD, mobilya sektöründe birlik hedefliyor
MOYSAD Başkanı Dr. Alpaslan Baki Ertekin: - "Türkiye’nin 81 ilinde hızla örgütlenerek mobilya sektöründe...

Haberi Oku