banner462
GÜNDEM:
Kayıp eşyalar sahiplerini bekliyor

10 Ağustos 2015 Pazartesi 12:03

 Büyükşehir Zabıta Daire Başkanlığı'nda kayıt altına alınan kayıp eşyalar, Alo Zabıta 153 ve 331 65 89 numaralı telefonlardan sorgulanabiliyor. Unutulan eşyalar arasında nüfus cüzdanları, ehliyet, kredi kartları, gözlük, araç ve ev anahtarları, ayakkabı, cep telefonları ve para çoğunlukta olurken alyans, ziynet eşyaları hatta fotoğraf makinesi ayaklığı bile bulunması dikkat çekiyor.
MUHAFAZA EDİLİYOR
Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı kayıp ve unutulan her türlü eşyayı sahibine ulaştırmak için muhafaza altına alıyor. Gerek duyarlı vatandaşların bizzat getirdikleri, gerekse zabıta ekiplerinin ve güvenlik ekiplerinin ulaştırdıkları eşyalar teslim alma tutanağı ile kayıt altına alınıyor.
BEBEK ARABASI, BİSİKLET, BASKET TOPU
Vatandaşların unuttuğu eşyalar arasında para, cep telefonu, nüfus cüzdanı, ehliyet, anahtarlar, çanta, giyim eşyası en çok rastlananlar arasında bulunuyor. Kayıp eşyaların arasında ilginç şeyler de dikkat çekiyor. Örneğin bebek arabası, bisiklet, basketbol topu, dizüstü bilgisayar, ayakkabı kullanılmış giyecekler de yer alıyor.
KARTLAR İPTAL ETTİRİLİYOR
Genelde kayıp eşyalar vatandaşlarımızın yoğun şekilde bulunduğu Marina, Sekapark, Yürüyüş Yolu, Naila Cafe, SDKM, şehir içi Otobüs durakları, fuar içi ve belediyemizin etkinlik alanlarında bulunuyor. Sahiplerine ulaştırılan eşyalar yine tutanak ile kendilerine teslim ediliyor. Sahiplerine ulaştırılamayan nüfus cüzdanları Nüfus Müdürlüğü'ne, ehliyet ve ruhsatlar Trafik Ruhsat Müdürlüğü'ne, Kent Kartlar Ulaşım Dairesi Başkanlığı'na, banka kartları ilgili bankalara gerekli bilgi verilip müşterilerine ait kredi kartları iptal ettirilerek Zabıta Dairesi Başkanlığı tarafından imha ediliyor.

Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Mehmet 3 ay önce

Harem gebze dolmuşuna 19.09.2019 saat 07.34 de güzelyalı köprüsünde bindim. Alemdar köprüsünde saat 8 de indim.. poşetimi unuttum içinde 10 kg kadar. Salça vardı... inönü ve gebze terminal durak șeflerine ulaştım..insanlıkdan nasibini almamışcasına azarlar gibi konuşmalar unuttuğum emanetide bulamadım...yardımcı olmanızı istiyorum..

Misafir Avatar
RADWAN MOHAMMED 3 ay önce

ZEM ZEM YARDIM DERNEĞİ KARAR DEFTERİ, CİLTLİ DEFTER SİYAH RENKLİ

Misafir Avatar
Oğuzhan Kaya 6 ay önce

Ben bundan 5 6 gün önce akse sapağı mutlukent otobüslerinden birinde poşet içinde bir mezuniyet giysimi unuttum nasıl teğmin edebilirim

Misafir Avatar
Yesim ok 7 ay önce

Ben 21 mayıs da 2019 gebze harem dolmusuna binmiştim paramı düşürdüm acaba ordami

Misafir Avatar
Samet uğur 12 ay önce

29 Aralık cumartesi günü saat 8:40 gibi 502 de çantamı unuttum yardımcı olur musunuz

Misafir Avatar
sezer dağbay 1 yıl önce

ben gebze ilyasbey vergi dairesinde görev yapmaktayım lütfen bana yardımcı olun sabah otobüse binerken kent kartımı çıkarırken yere birşşey düşüş sesi geldi yere baktımda birşey göremedim sonra cebimde eksiklik hissettim usb yoktu otobüste basamak yerinde düşürmüşüm önemli özel şeylerim bulunyor sizden ricam bana yardımcı olun benim için çok önemli ben şehit kardeşiyim abimle anılarım var usb içinde lütfen yardımcı olun usb siyah sony 8 gb dir lütfen yardımcı olun

banner370

banner375

banner379

banner373

banner376

banner398

banner377

banner149

banner378

Trelleborg’da grev başladı
Petrol-İş Sendikası’nın örgütlü olduğu GEPOSB’da bulunan Trelleborg ‘da TİS sözleşmesinde tarafların...

Haberi Oku