banner392
GÜNDEM:
Kural ihlaline anında müdahale!

17 Şubat 2016 Çarşamba 10:18

 Gebzeliler kentte yaşanan trafik kaosuna karşı, İstanbul Emniyeti tarafından da uygulanan whatsapp ihbar hattının Gebze Emniyeti tarafından oluşturulmasını istiyor. Böylelikle yaşanan kural ihlalleri anında ve görüntülü olarak Emniyet personeliyle paylaşılmış olacak.

Gebze’de yaşayan vatandaşlar, İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde tanık oldukları olayların ihbarı için whatsapp ihbar hattı oluşturulmasını istiyor. Gazetemizin de uyguladığı whatsapp ihbar hattına en çok gelen şikayet konusun trafik ve hatalı parklar olurken, vatandaşlar, Gebze Emniyeti’nin de teknolojiyi yakından takip ederek whatsapp ihbar hattını hayata geçirmesini istediler. İstanbul’da da uygulanan söz konusu whatsapp ihbar hattı sayesinde vatandaşlar özellikle trafikte yaşadıkları hatalı, park, kaza, kural ihlallerini bu servis üzerinden görüntülü olarak emniyete ulaştırıyorlar ve olaylara anında müdahalede bulunuyor.
İSTANBUL’DA YAPILIYOR
Geçmişten beri uygulanan 155 Polis İhbar Hattı’nın artık teknolojiye uygun hale gelmesini isteyen vatandaşlar, Whatsapp servisiyle kural ihlallerin daha çabuk ve belgeli bir şekilde Polis ekiplerine ulaşacağını, daha hızlı davranılacağını söylediler. İstanbul Emniyet Müdürlüğü, trafik kurallarını ihlal eden sürücüler için, WhatsApp üzerinden 0532 155 0 155 ve 0533 155 0 155 numaralı iki farklı şikayet ve ihbar hattı oluşturmuş, Paylaşılan bilgi, fotoğraf ve görüntüler, Trafik Kontrol Komuta Merkezi'nde görevlendirilen 20 kişilik polis ekibi tarafından detaylı bir şekilde incelenip gerekli cezai işlemler uygulanmaya başlamıştı. 
Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
HAKAN ÖZTAŞ 9 ay önce

Gebze tatlı kuyu mahallesinde devamlı mopaş karsısındaki kavsak da bulunan yaya gecidine araba bıraklıyor ltf ilgolenirsenoz sevinirim

Misafir Avatar
Hilmi aydogan 1 yıl önce

Gebze benna asansör önündeki servis yola kadar gelmiş kaldirimdan insanlar yoldan yürüyor

Misafir Avatar
Ramazan Erdoğan 2 yıl önce

Kaldırım önüne bırakılan araç nedeniyle düzgün kaldirimlardan yuruyemiyoruz gereğinin yapılmasını arzederim

banner341

banner370

banner375

banner379

banner373

banner376

banner398

banner346

banner149

banner378

Ağır Tonajlı Araçlara Denetim
Gebze'de İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, olası trafik kazalarını önlemek amacıyla ağır tonajlı...

Haberi Oku