banner585
GÜNDEM:
Yeşilay, komisyon kurdu

18 Şubat 2016 Perşembe 12:12

Komisyon Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Mahmut Aşıkoğlu, Yeşilay Gebze Şubesi Genel Sekreteri Bilal Başkonuş, Gebze Rehberlik Araştırma Müdürü Mesut Yıldırım, Gebze Halk Eğiti Müdür Yardımcısı Çağlar Çelik, İlçe TBM Formatörü Merve Ünveren tarafından oluşturuldu.
NE VARSA YAPMAYA HAZIRIZ
Şube Müdürü Aşıkoğlu “ Yeşilay Genel Merkezi ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan TBM (Türkiye Bağımlılıkla mücadele eğitimleri ) Projesinin Gebze de yaygınlaştırılması için toplandık. Amacımız öğrencilerimizin bağımlılık yapan maddelerden uzak durmalarını sağlamaktır. Bunun için yapılması gereken ne varsa Gebze İlçe Milli Eğitimi olarak yapmaya hazırız” dedi.
EĞİTİM KALİTESİ ARTACAK
Yeşilay Şube Sekreteri Bilal Başkonuş ise “Yeşilay eğitimlerinin amacı bağımlı olmayan bireylerin bağımlılık sürecine girme riskini en aza indirmektir. Bu kapsamında tütün bağımlılığı, alkol bağımlılığı, madde bağımlılığı, teknoloji bağımlılığı ve sağlıklı yaşam alanlarında yaş gruplarına göre hazırlanmış 18 modülden oluşan bir eğitim modülü ilçemiz rehber öğretmenleri tarafından okullarda öğrencilerimizi verilecektir. Amacımız Rehber öğretmenlerin motivasyonunu, verilen eğitim sayılarını ve eğitimin kalitesini arttırmaktır.” Dedi.Komisyon bu konuda gerekli tedbir ve kararlar alarak uygulamaya geçilmesi için çalışmalara başladı.

Anahtar Kelimeler
Komisyon KurduYeşilay
Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner370

banner375

banner379

banner373

banner376

banner377

banner149

banner378

Kocaeli’nin Turizmi Görücüye Çıkıyor
Özlem Esirgenç’in sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum, bu hafta pişmaniyesiyle göz dolduran Kocaeli’nin...

Haberi Oku