Ancak, en dikkat çekeni Darıca’da 21 yıllık avlanma sezonunun sona ermesiydi. Darıca sahilinde uygun balıkçı barınağı olmaması Darıcalıları adeta balığa hasret bırakmıştı. Bu hasret geçtiğimiz cuma günü sona erdi. Darıca Belediyesi’nin sahilde yaptığı balıkçı barınağı (kimine göre marina) balıkçıların imdadına yetişti…
Darıca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Akın Ateş, benim de takip ettiğim programda yaptığı açıklamada “Bugün bizim doğum günümüz gibi. Bugünkü açılışla inşallah başarılı bir sezon geçirip balık tutmayı ümit ediyoruz ve gösteriyor ki bu sene hakikaten ciddi balık popülaritesi görünüyor. Bunu da en iyi şekilde kaliteli şekilde değerlendirip Darıca halkımıza bu balığı sunmanın gayreti içinde olacağız. Bugün buradaki etkinliğimiz teknelerimizin ilk denize ilk çıkış günü 1 Eylül uzun zamandan beri beklediğimiz bir gündü. Ben ve arkadaşlarım büyük bir ümitle beklemiştik ve bugüne kavuştuk. İnşallah önümüzdeki günlerde en iyi şekilde bu balıkları tutarak halkımıza sunmayı ümit ediyoruz” diye konuştu.
Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık ise “Darıca’da bugün bir ilki gerçekleştirmiş olduk. İlk kez bir balık av sezonu açılışı programı icra ettik. Aslında Darıca buna çok müsait bir yer. Ama maalesef böyle bir alanı yoktu.” İfadeleriyle Darıcalıların sevincine ortak oldu.
Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık ise “Darıca’da bugün bir ilki gerçekleştirmiş olduk. İlk kez bir balık av sezonu açılışı programı icra ettik. Aslında Darıca buna çok müsait bir yer. Ama maalesef böyle bir alanı yoktu.” Diye konuştu. Konuşmaların ardından tekneler toplu halde sahil güvenlik botunun rehberliğinde denize açıldı. Darıcalı balıkçılar “Vira Bismillah” Darıcalılar ise “hayırlı olsun, rastgele” diyerek yeni sezonun bereketli olmasını diliyor…