banner351
GÜNDEM:
Emeklilere Gebze'den ev!

16 Kasım 2015 Pazartesi 13:22

banner346
 Türkiye Emekliler Derneği’nin kuruluşunun 45. Yılı Gebze Şubesi’nde kutlandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Gebze’de yaşayan emeklilere müjde veren Şube Başkanı Ali Tunç; “Biz örgütlü olabilsek, biz bu ülkede çok şeyler yaparız. Gelecek kuşaklarımıza iş imkânları sağlamak için, haklarımızı korumak için, devletimizin gelişmesi için katkılar sunarız. Türkiye Emekliler Derneği Gebze Şubesi olarak birçok özel hastanede indirim sağladık. Bunların çeşitli alanlarda olabilmesi için bizim birlik olmamız gerekiyor” dedi.
GEBZE’DE EMEKLİLERE EV
Emeklilere TOKİ aracılığı ile Gebze’de ev yapılacağını söyleyen Şube Başkanı Tunç; “TÜİK’in yaptığı bir araştırmaya göre her dört emekliden birinin evi yok. Bu araştırmadan sonra bu emeklileri ev sahibi yapmak için projeler geliştirdik. Türkiye’de konut üreten TOKİ ile görüşme yaptık. Bize ürettikleri konutlardan %25 kontenjan tahsis etmek üzere, derneğimizin üyesi olarak kişilere bunu tahsis edilecek. Gerekli çalışmaları yaptık. Biri Gebze Güzeller Mahallesi’nde biride Sultan Orhan Mahallesi’nde alan tahsis ettiler. Burada üretilecek konutların %25’i evi olmayan emeklilere dağıtılacak. Bununla ilgili olarak derneğimizde ön kayıtlar başlamıştır” dedi.

Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Yılmaz erdem 4 ay önce

Dernek uyesıyım talef baladığı zaman mesaj gelecekmı otuz senedir Gebze'de ikamet etmekteyim ev sahibi olamadım bana inandırıcı gelmiyor saygılarımla

Misafir Avatar
Ömür göktepe 2 yıl önce

Kuralar ne zaman çekilcek

Misafir Avatar
sermin sak 2 yıl önce

Gebzede tokiler ne zaman başlayacak

Misafir Avatar
Neşe ÇAKIR 2 yıl önce

Gebzede emekliye toki projesi ne zaman başlıycak.

Misafir Avatar
Neşe ÇAKIR 2 yıl önce

Merhabalar toki projesi gebzede ne zaman başlıycak.

banner341

banner339

23 Nisan ve Çocukluğumuzdaki Bayramlar!
İsmal Kahraman Makale

Haberi Oku