banner406
GÜNDEM:
Şevki Demirci'den Anlamlı Gezi

01 Aralık 2017 Cuma 14:42

banner401
Çayırova’nın değişiminde önemli atılımlar yapan ve her geçen gün Çayırova’lıların yaşamlarına yenilikler katan Belediye Başkanı Şevki Demirci,  3 Aralık Dünya Engelliler Günü öncesi Çayırova’da yaşayan 150 engelli çocuğa aileleriyle birlikte Tuzla Marinada Akvaryum gezisi hediye etti.

 Sosyal sorumluluk projeleriyle Çayırova’nın sosyal ve kültürel alanda birçok projeyi hayata geçiren Demirci, her zaman bireysel farklılığı olan çocukların ve ailelerinin yanında olduğunu bir kez daha göstermiş oldu. Tuzla Marina’da Akvaryum gezisi ile özel çocukları sevindiren Demirci, gezi boyunca çocuklarla ve aileleriyle yakından ilgilendi.

 “Hükümetimizin Yaptığı Atılımlarla Engeller Ortadan Kalkıyor”

 Özel çocukların sosyalleşmelerine katkıda bulunmak ve her platformda çocukların yer almasını sağlamak amacı ile sosyal çalışmalara ağırlık verdiklerini hatırlatan Demirci, “Bugün bireysel farklılığı olan özel çocuklarımıza akvaryum gezisi hediye ettik. Gezilerimiz devam edecek. Özel çocuklarımızın sosyalleşmesi, günlük yaşama katılmaları bizim için çok önemli. Bu güzel çocuklarımız ve vatandaşlarımız ve aileleri artık sosyal hayatta daha çok söz sahibi oluyorlar. Bireysel farklılığı olan gençlerimiz ve vatandaşlarımız siyasette yer alıyor, gerek kamu kurumlarında, gerekse özel sektör alanlarında iş imkanı buluyorlar. Özetle artık hamdolsun hak ettikleri ilgiyi, desteği, güveni, sevgiyi ve saygıyı görüyorlar.” dedi.

 2018 Yılında “Engelsiz Yaşam Merkezi” Projesi Hayat Bulacak

 Sözlerine yerel yönetimler olarak bireysel farklılığı olan vatandaşların hayatlarında kolaylıklar sağlamaya çalıştıklarını söyleyerek devam eden Belediye Başkanı Şevki Demirci, “Hepimiz birer engelli adayıyız. Bu bilinçle hareket ediyor, özel kardeşlerimizin ve vatandaşlarımızın hayatlarına önemli dokunuşlar yapıyoruz. Belediye olarak yaptığımız her projemizde onları da düşünüyor, ona göre planlamalar gerçekleştiriyoruz. Şimdi ki hedefimiz “Engelsiz Yaşam Merkezi” projesidir. Akse Mahallesi Çağdaşkentte inşa ettiğimiz Kocaeli’nin en büyük Semt Konağı’nın hemen yanı başında projeye hayat vereceğiz. Önümüzdeki yıl içerisinde temelini atacağımız “Engelsiz Yaşam Merkezi” projesi bireysel farklılığı olan vatandaşlarımızın danışmanlık hizmetleri alabileceği, güzel vakit geçirebileceği, eğitim, sağlık, spor, sosyal ve kültürel aktivitelerden yararlanabileceği modern bir tesis olacak.” dedi.

banner402
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner341

banner370

banner375

banner379

banner373

banner376

banner398

banner346

banner149

banner378

Yaman, Hemşehrileriyle Buluştu
Milletvekili Cemil Yaman, seçim çalışması kapsamında gittiği Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da ki çalışmalarının...

Haberi Oku